''ŞEHİR VE KADIN'' KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASINDA KADIN - ŞEHİR İLİŞKİSİNE SANATIN GÖZÜNDEN BAKILACAK

Şehir kültürünün oluşmasında ve yaşanmasında kadının etkisi şüphesiz çok büyük. Üstlendiği farklı rollerle birlikte kadınlar, içinde bulundukları toplumu durmaksızın etkilemekte ve aynı oranda da etkilenmektedir. “Şehir ve Kadın” konulu yarışmada amaç, kadınların toplumsal hayatta üstlendiği farklı kimliklere dikkat çekmek. Aynı zamanda günlük hayatlarına sanatın gözünden yeni bir bakış atmak.

 

“Şehir ve Kadın” konulu yarışmanın jüri üyeleri arasında; Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çimen, Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Elif Öztürk Özgöncü, Balıkesir BASAF Başkanı Erhan Alan, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve GSF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı, fotoğraf sanatçısı Mehmet Özcan, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Balıkesir BASAF Üyesi Osman Sipahi Balıkesir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Yılmaz, Bandırma On yedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir ve KADEM Balıkesir Temsilcisi Zeliha Kahraman yer alıyor.

 

Başvuruların başladığı yarışma, amatör ya da profesyonel, fotoğrafa ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık. “Şehir ve Kadın” konulu fotoğraf yarışmasına son katılım tarihi: 10 Eylül 2021. Yarışma jürisinin değerlendirmeleri sonunda ilk üç eserden birinciye 8.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye ise 4.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma şartnamesine ve başvuru bilgilerine www.kademsanat.com web sitesi üzerinden ulaşılabilecek. Yarışmaya ilişkin sorular için ise kademsanat@kadem.org.tr adresinden irtibat kurulabilecek.

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163