SMYRNA KOROSU’NDAN HARİKA KONSER

Smyrna Korosu’nun şef İhsan Demirel yönetiminde verdiği konserde Nazım Hikmet Salonu’nu dolduran Türk Musikisi sevenler, birbirinden güzel eserler dinledi.

Önceki yıllarda şefliğini yaptığı koroya konuk sanatçı olarak katılan TRT eski sanatçısı Pınar Yorgancılar, seslendirdiği hüzzam ve segah makamında eserlerle dinleyicileri adeta mest etti.

Selahattin Pınar’ın ölümsüz eseri “Aşkınla sürünsem yine aşkınla delirsem” ile programa başlayan Yorgancılar, sırasıyla, Ölürsem yazıktır sana kanmadan, Leyla bir özgecandır, Gül olsam sümbül olsam isimli şarkıları seslendirdi. Yoğun alkış üzerine sahneden inmeyen Pınar Yorgancılar, son olarak “Arabaya taş koydum civanım” adlı beşinci şarkıyla programını tamamladı.

Konserin sunuculuğunu üstlenen Nurdan Ökten, ayrıca şef Ihsan Demirel’in “Bir hasret şarkısı” adlı eserini de başarıyla seslendirerek alkış aldı.Gecenin diğer solistleri ise Semra Meralbaysal, Melahat Zenginyürek, Erdoğan Çakmaklı, Şua Sorulmaz, Ayşe Gülhan Vuruşkan, Yalkın Çobanlı, Nursel Batı, Ali Ferah Vatansever, Sedat Büyükdemirel, Jale Ergün, Mücahit Çelikel, Ümran Adalar Esen, Şefik Ant,
  Ferruh Dürdar ve Kadir Şentürk oldu. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163