TÜRK YAZARA ROMANYA’DA BÜYÜK İLGİBöylesine değerli bir ödülü almanın gurur ve onurunu yaşadığını dile getiren yazar Gülşah Elikbank, “
Romanya'da bir Türk yazarı olarak öyle güzel ağırlandım, öyle yoğun ilgi gördüm ki; bunlar için gerçek teşekkürü, kadın olarak bize değer veren ve bugünleri yaşamamızın onurunu sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz” dedi.

Yazar Elikbank’ın Şair-çevirmen Marianİlie’nin roman hakkında yazdığı makaleler birçok Romen dergi ve gazetesinde yer almış ve roman Romanya’da büyük ses getirmişti. Romen Yayıncılar ve Dağıtımcılar Birliği, Elikbank’ı Bükreş Kitap Fuarı’na davet ederek, hem ekselans diploması takdim etti hem de önemli Romen yazar ve şairlerin katıldığı bir akşam yemeğinde kendisini özel olarak ağırladı.Elikbank, ayrıca Romanya Piteşti ve Targu Mureş şehirlerinde yoğun ilgi gördüğü söyleşilere katıldı. Kendisinden ilkbaharda Romanya Bükreş’te yapılacak Edebiyat Festivali’nde yeniden konuk yazar olması için söz de istenen Elikbank, Romanya’da oldukça tanınıyor ve seviliyor.

Gülşah Elikbank, Mayıs ayında ülkemizi Makedonya’da temsil etmiş ve bu yaz bir romanı İtalya’da yayınlanmıştı. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163