BAŞKAN TUGAY’I SREBRENİTSA’YA DAVET ETTİ

İzmir Bosna Sancak Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve iletişim Sorumlusu Doğan Prepol, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı Bosna Hersek’te her yıl 11 Temmuz’da düzenlenen Srebrenitsa Soykırımı’nı anma etkinliklerine davet etti. Üzerinde Türkiye ve Bosna Hersek Bayraklarının bulunduğu tişörtü de hediye eden Prepol, insanlık ayıbının daha çok kişi tarafından görülmesi gerektiğini ifade etti.

BAŞKAN TUGAY’I SREBRENİTSA’YA DAVET ETTİ

İzmir Bosna Sancak Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve iletişim Sorumlusu Doğan Prepol, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı Bosna Hersek’te her yıl 11 Temmuz’da düzenlenen Srebrenitsa Soykırımı’nı anma etkinliklerine davet etti. Üzerinde Türkiye ve Bosna Hersek Bayraklarının bulunduğu tişörtü de hediye eden Prepol, insanlık ayıbının daha çok kişi tarafından görülmesi gerektiğini ifade etti.Karşıyaka Belediyesi, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra dünyadaki en büyük katliam olan Srebrenitsa’nın 24. yılında sergi açtı. Ayşegül Çetin ile Aylin Telef’in bizzat katılıp kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan “Ölüm Yolunda Barışa Yürüyenler” isimli sergi ve slayt gösterisi Ahmet Priştina Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Serginin açılışına, çok sayıda duyarlı vatandaş katıldı. İzmir Bosna Sancak Derneği yöneticisi Doğan Prepol, Başkan Tugay’a Bosna’da yaşanan soykırımın unutulmaması için gerçekleştirdiği etkinlik nedeniyle teşekkür ederek “Dernek Başkanımız Abdullah Gül bu yıl 50 kişilik bir kafile ile Srebrenitsa’ya giderek oradaki anma programlarına katıldı. Gelecek yıl sizin önderliğinizde Karşıyaka’dan da bir kafileyle 11 Temmuz’da Bosna’ya giderek Srebrenitsa’daki törenlere katılmak isteriz” dedi. Başkan Tugay’da ‘Bosna Hersek’te yaşanan insanlık dramından bütün dünyanın ders çıkarması gerektiğini belirterek kendisi de Srebrenitsa törenlerine katılmak istediğini ifade ederek davet için Prepol’a teşekkür etti.’ Haber:Doğan Prepol

Yorum Gönder