Bornova’da Cenaze Evlerine ‘Boşnak Böreği’

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları ve dernek büyüklerin Bornova Belediye Başkanı Dr.Mustafa İduğ’u makamında ziyaret etti.

Boşnaklar Başkan İduğ’u ziyaret etti

Bornova’da Cenaze Evlerine ‘Boşnak Böreği’

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları ve dernek büyüklerin Bornova Belediye Başkanı Dr.Mustafa İduğ’u makamında ziyaret etti.

 

CENAZE EVLERİNE PİDE YERİNE ‘BOŞNAK BÖREĞİ’

Bornova Belediye Başkanı Dr.Mustafa İduğ; ‘Ziyaretime geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Çok memnun oldum. Ben sivil toplum örgütlerinde yetiştim. Ondört yıl Ege Otomativ Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım. Sivil toplum örgütlerinde ki fedakarlığı iyi bilirim. Toplum derneklerden hep bir şeyler bekler bunu karşılayacak en güzel şeyde birlikte olmaktan geçer. Sizlerde bu birlikteliği görüyorum. Güçlü bir derneksiniz bu gücünüzü kaybetmediğiniz sürece başarılı olacaksınız. Derneğinizin düzenlediği geceye de gelmiştim. Sizlerle güzel işleri hayata geçireceğiz. Ben STK ların sorunlarını biliyorum. Belediye cenaze evlerine pide gönderiyordu bunu iptal ettik, yerine ‘100 kadın projesi’ kapsamında ‘Boşnak Böreği’ üretilecek ve üretilen ‘Boşnak Börekleri’ ilçemizde ki cenaze evlerine gönderilecek. ‘100 kadın projesi’ kapsamında birçok işi hayata geçireceğiz. Projemizin genel adı ‘Olandan olmayana vermek.’ Dedi    

 

DERNEK OLARAK SİZLERLE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Gül; ‘Balkan kenti olan Bornova da yaşayan Boşnaklar olarak sizlere başarılar diliyoruz. Yönetimimiz ve Kadın Kollarımız olarak sizlere başarı dileklerimizi sunuyoruz. Sizlere Boşnak toplumunu anlatmamıza gerek yok diye düşünüyoruz çünkü Boşnak camiasına ve kültürüne uzak biri değilsiniz. Eminiz ki sizlerle beraber çok güzel işlere imza atacağız. Balkan coğrafyasına sizlerin desteği ile güzel hizmetler götüreceğimizi biliyoruz. Bornova Belediyesi olarak geçmiş dönemlerde Balkan coğrafyasına destekleriniz olmuştu, Sizlerle dolu dolu beş yıl geçireceğimizi biliyoruz. Bu dönemde sizinle çok güzel projelere ve işlere imza atacağız. ’ Dedi

Ziyaretin sonunda İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan İduğ’a, 1463 yılında Bosna-Hersek’i fetheden Fatih Sultan Mehmet’in Fransisken Rahipleri’ne verdiği ahitnameyi (Ahitname o denem verilen ilk insan hakları bildirgesi) ve Sırpların kuşatma altına aldığı Srebrenica’dan kaçan Müslüman kadınların çocukların ve yaşlıların izlediği yolu gösteren haritayı hediye ettiler. 
Haber:Doğan Prepol


Yorum Gönder