KARŞIYAKA KANARYA SEVERLER DERNEĞİ’NDEN YENİ YIL YEMEĞİ

Karşıyaka Kanarya Severler Derneği yoğun yarışmalarla geçirdikleri 2018 yılını Karşıyaka Gondol Restoranda verdikleri yemekle yorgunluklarını attılar.

KARŞIYAKA KANARYA SEVERLER DERNEĞİ’NDEN YENİ YIL YEMEĞİ

 

2018 YILININ BAŞARISINI YEMEKLE KUTLADILAR

 

Karşıyaka Kanarya Severler Derneği yoğun yarışmalarla geçirdikleri 2018 yılını Karşıyaka Gondol Restoranda verdikleri yemekle yorgunluklarını attılar.Karşıyaka kanarya Severler Derneğinin düzenlediği geceye Dernek Başkanı Şeref Körk ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Dernek üyeleri ve gecenin sponsoru Es Yem Ege Bölge Müdürü Hasan Cebeci katıldı.2018 yılını Karşıyaka Kanarya Severler Derneği olarak nasıl geçirdi;

2018 yılı Türkiye Final yarışmasında, değişik kategorilerde 28 birincilik alırken toplamda 53 madalya kazandı.

Bu başarıların ardından 851 puan toplayarak Türkiye 9'ncusu olmaya hak kazandı.

Bursa da gerçekleştirilen 2018 yılında Türkiye Finalinde değişik kategorilerde;

28 birincilik, 15 ikincilik ve 10 üçüncülük olmak üzere, Toplam 54 madalyayla Karşıyaka'ya dönmeyi başardı.

2018 yılı içerisinde Türkiye genelinde değişik illerde gerçekleştirilen yarışmalarda da,

150 Birincilik, 96 ikincilik ve 69 üçüncülük kazanarak Toplamda 315 madalya 'ya ulaşarak kendi rekorunu kırdı.Es Yem’in sponsorluğunda gerçekleştirilen gecede sahne alan ‘Kırmızı Reçete’ orkestrasının çaldığı bir birinden güzel eserlerle dernek üyeleri 2018 yılının yorgunluğunu ve stresini oynayarak attılar.Gecede ayrıca 2018 yılının en başarılı kanarya yetiştiricileri ve değişik dallarda ödül alan dernek üyesi kanarya yetiştiricilerine Kupa verilirken, Dernek Başkanı Şeref Körk Es Yem Ege Bölge Müdürü Hasan Cebeci ve Es Yem şirket sahibi Ö.Murat Sürel’e de plaket verdi.Gecede Es Yem’de yetiştiricileri teşvik adına 2018 yılında ki yarışmalarda başarılı olan Kanarya yetiştiricilerine de değişik hediyeleri dağıtıldı.2018 yılında başarılı olan yetiştiriciler ödüllerini, kendileri gibi Kanarya yetiştiricisi ve dernek üyesi olan, aynı zamanda dernek başkanının eşi olan sevgili arkadaşımız Mürvet Körk’e ithaf ediyoruz. Tedavi gördüğü hastalıktan bir an önce kurtulmasını ve aramıza yeniden katılacağı günü bekliyoruz diyerek görüşlerini ifade ettiler.


Karşıyaka Kanarya Severler Dernek Başkanı Şeref Körk şunları söyledi;

'Dernek olarak bütün üyelerimizin Kanaryalarını soktukları müsabakalardan başarılı dönmeleri için destek veriyoruz. Bu yıl kazanılan birincilikler, İkincilikler ve üçüncülükler iyi görülebilir ancak bizlerin hedefi bununla yetinmek değil, inanıyorum ki önümüzde ki yıl bu madalya sayısını ikiye katlayacağız.

Her yıl biraz daya üst sıralara çıkıyoruz 2019 yılında hedefimiz ilk beş içinde yer almak.

Bu yıl, Yurtdışında gerçekleştirilen yarışmalara bir kez katıldık, bu yarışmalar da bizler için önemli bir tecrübe oldu.

İnanıyorum ki üyelerimiz önümüzde ki yıllarda yurt dışında gerçekleştirilen yarışmalarda da Karşıyaka'yı çok iyi temsil edecek. Es Yem’e gecemize verdiği destek için teşekkür ediyoruz.' Dedi. 

                
Haber: Doğan Prepol

Yorum Gönder