Emine Erdoğan'a verilen ödülün sırrı!

Emine Erdoğan’a Londra'da ödül veren 'World Humanitarian Limited' şirketinin kurucu üç isminin bağlantıları dikkat çekti.
Emine Erdoğan'a verilen ödülün sırrı!

Emine Erdoğan’a Londra'da ödül veren 'World Humanitarian Limited' şirketinin kurucu üç isminin bağlantıları dikkat çekti.

Türkiye 31 Mart seçimlerinin ardından günlerce, İstanbul’da mazbatanın verilmesini bekledi. 

17 Nisan’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’na davet edilerek mazbatası verildi. İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı anlarda, televizyonların büyük bir kısmı canlı yayından çıkarak, Londra’ya bağlandı. 

Canlı yayında verdikleri habere, "Emine Erdoğan'a Avrupa'dan ödül" başlığını atmışlardı. 

Emine Erdoğan da Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bugün, Londra’da, insani faziletlerin ödüllendirildiği BM destekli Dünya İnsaniyet Forumu’na katılarak ülkem adına şahsıma takdim edilen ‘Farkındalık Yaratanlar’ ödülünü almaktan dolayı memnuniyet duydum” dedi. 

Peki, bu ödülü kim vermişti? 

OdaTv'de yer alan habere göre, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a ödülü, “World Humanitarian Forum” yani Dünya İnsaniyet Forumu vermişti. 

Londra’da düzenlenen törenleri, “World Humanitarian Limited” isimli şirket düzenledi. Şirket kayıtlara göre, 19 Kasım 2018’de kurulmuştu. Faaliyetleri ise sergi, konferans, organizasyon faaliyetleri idi… 

Şirketin 3 kurucusu gözüküyordu: 

-Mustafa Cingöz 

-Feraye Özfescioğlu 

-Sergen Komur

Diğer ortak Sergen Komur ise 1992 doğumlu bir İngiliz vatandaşı. Komur, kayıtlarda 4 şirkette yönetici olarak görünüyor.  

Mustafa Cingöz’ün, Erdoğan’ın aile dostu olduğu belirtiliyor. Özfescioğlu ise yıllardır Mustafa Cingöz’le birlikte çalışan bir isim. Ticari faaliyetlerini Trio İstanbul Fuar Yapım şirketi ve Paragon Uluslararası Fuar Hizmetleri şirketi üzerinden yürütüyorlar. Bu iki ismin İngiltere’de ayrıca “MC Events Group” adlı bir şirketi daha bulunuyor. 

Birçok kamu ihalesi de alan şirket, AKP’nin organizasyonlarında da boy gösteriyor.


 

Yorum Gönder