KÜÇÜKÇETİN; ÖREN MAHALLESİNİ KATILIMCI DEMOKRASİ İLE YÖNETECEĞİZ

Yerel seçimlere sayılı günler kala Belediye Başkanlıkları ve Meclis Üyeliklerinde yaşanın yarışın yanı sıra, mahallelerde de Muhtarlık seçimlerinin yarışı son hızla devam ediyor. Burhaniye’nin Ören mahallesinde de Muhtarlık seçimlerinin güçlü adayı Leyla Küçükçetin rüzgarı esiyor.

KÜÇÜKÇETİN; ÖREN MAHALLESİNİ KATILIMCI DEMOKRASİ İLE YÖNETECEĞİZ


Yerel seçimlere sayılı günler kala Belediye Başkanlıkları ve Meclis Üyeliklerinde yaşanın yarışın yanı sıra, mahallelerde de Muhtarlık seçimlerinin yarışı son hızla devam ediyor. Burhaniye’nin Ören mahallesinde de Muhtarlık seçimlerinin güçlü adayı Leyla Küçükçetin rüzgarı esiyor.

Bu yarışların bir tanesi de, Oksijenin en bol olduğu, Cennetten bir köşe olan Burhaniye’nin ‘Ören’ Mahallesinde yaşanıyor. Ören Mahallesinde Muhtar seçilme yarışının İddialı ismi Leyla Küçükçetin’e ve azalarına Ören de yaşayan yurttaşların desteği her geçen gün biraz daha artıyor.   

Balıkesir İline bağlı Burhaniye İlçesisinin dünyaya açılan penceresi Ören mahallesine Muhtar adayı olan Leyla Küçükçetin, ‘Ören; denizi, güneşi ve kumsalıyla Körfez’in yüz akıdır. Cennetin yeryüzündeki tanımıdır. Ancak görünür olan sorunları çözüme kavuşturmak için genç ve dinamik bir muhtarlık yapısıyla sorunların üstesinden geleceğiz.’

 

Ören Mahalle Muhtar Adayı Leyla Küçükçetin, nasıl bir Muhtar olacağı ile ilgili kaleme aldığı bildiri;

Merhaba Sevgili Komşum;

Ben Ören Mahallesi muhtar adayı Leyla Küçükçetin. 1958 Burhaniye doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Burhaniye’de, üniversite eğitimimi ise BİTYO İşletme Bölümü’nde tamamladım. Emekliyim ve 2 çocuk annesiyim.

Ören; denizi, güneşi ve kumsalıyla Körfez’in yüz akıdır. Cennetin yeryüzündeki tanımıdır. Ancak, tatilcilerin, günübirlik misafirlerimizin ve yazlıkçılarımızın son yıllarda büyük artış göstermesiyle birlikte, mahallemizin sorunları daha görünür olmaya başladı. Başta sağlık, altyapı, katı atık, güvenlik, plajın günlük temizliği, deniz suyunun mavi bayrak kriterlerine uygunluğu, trafik, ulaşım, yolların bakım ve onarımı gibi sorunların çözüme kavuşturulması için; çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği bu mahalleye vefa borcumu ödemek ve bu güzelliklerin takipçisi olmak için, mahallemizin sakini değil, sahibi olmak için Ören Mahallesi Muhtarlığı’na adayım:

- Turizmin öncelikli olduğu mahallemizde “temiz bir çevreyi” yaşam biçimi haline getirmek için, yerel yönetimlerle, eğitim ve sağlık kurumlarıyla işbirliğine giderek, çeşitli projelere katkı sunacağım.


- Ören’in Arkeopark ilan edilmesi ve kazılarda çıkan tarihi buluntuların yerinde korunması için yetkililerle temasa geçip, gereken tedbirlerin alınmasını sağlayacağım.


- Toplumumuzda kadına ve çocuğa karşı uygulanan şiddetin önüne geçmek ve şiddet mağduru kadınlarımızın yararlanacağı, tam donanımlı ve güvenilir kadın sığınma evi ve danışma merkezinin Burhaniye’de yaşama geçmesi için destek sağlayacağım.


- Muhtaç ve engellileri, evde yaşlı ve hasta bakım ihtiyacı olan kimseleri tespit edecek ve bu hizmetleri almalarına rehberlik edeceğim.


- Mahallemizde yaşayan üniversite öğrencilerinin sorunlarını çözmek için uğraşacağım. Öğrenciler için de “daha yaşanılabilir bir Ören” yaratmak için çalışacağım.


- Sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçları için istasyonlar oluşturulmasını sağlayıp, mahallemizi paylaştığımız arkadaşlarımız için de “daha yaşanılabilir bir Ören” yaratmaya çalışacağım.


- Ören’de var olan yeşil alanların yeniden düzenlenmesi ve yenilerinin yapılması için taleplerde bulunacağım.


- Pazaryerinin kapalı, ulaşılabilir, denetlenebilir ve temiz olmasının; okul, cami gibi kamusal alanların ihtiyaçlarının belirlenmesinin takipçisi olacağım.


- Bütün mahallelinin katılacağı bir “Mahalle Meclisi”nin kurulmasına ön ayak olup mahallemizin meselelerini katılımcı bir demokrasi anlayışı ile çözmeye çalışacağım.


- Depremde ve depremden sonraki ilk 72 saatte örgütlü bir mahalle halkı oluşmasını sağlayarak olası bir depremdeki can ve mal kaybının en az inmesini temin etmeye uğraşacağım. 

Daha modern, daha temiz bir Ören için, “SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, YAPACAK GÜCÜMÜZ VAR.” diyor, dayanışma ve desteğinizi bekliyorum.

Saygılarımla... 

Yorum Gönder