İYİ PARTİ SEFERİHİSAR İLÇE BAŞKANI CEBECİ SEÇİM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ

İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Kürşat Cebeci şu açıklamada bulundu. ‘Türk milleti son sözünü söylemiş ve sandığa giderek gereken kararı vermiştir. Milletimizin vermiş olduğu karar tüm makamların üstündedir. Kurtuluş savaşımızdan bu yana türlü imkansızlık ve zorluklara rağmen ferasetini sürdürmüş olan Türk milletinin kararı hepimizin başının üstünde taşıması gereken bir mutlakiyettir.’

14 - 28 Mayıs’ta yapılan Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini geride bıraktık. Türk Milleti özgür iradesi ile sandığa giderek hem mecliste kendisini temsil edecek olan vekillerini hem de beş yıl boyunca ülkeyi yönetecek olan Cumhurbaşkanını belirledi. Yüzyıllık Cumhuriyet tarihimizde Demokrasimizin olmazsa olmazı olan seçimler her dönem büyük bir heyecan ve beklenti ile geçmiştir. Yaşadığımız son seçimlerde bu şekilde olmuş, yarattığı heyecan ve coşku ile Cumhuriyet tarihimizde yerini almıştır.

 

Türk milleti son sözünü söylemiş ve sandığa giderek gereken kararı vermiştir. Milletimizin vermiş olduğu karar tüm makamların üstündedir. Kurtuluş savaşımızdan bu yana türlü imkansızlık ve zorluklara rağmen ferasetini sürdürmüş olan Türk milletinin kararı hepimizin başının üstünde taşıması gereken bir mutlakiyettir.

 

İYİ Parti, Genel başkanımız sayın Merak AKŞENER liderliğinde 2017 yılında başlattığımız Siyasi mücadelemiz beşinci yılını doldurmuş olarak seçimlere girmiş ve ülkemiz adına siyasi tüm mecralarda en iyinin yapılması ve vatandaşlarımızı siyaseten alternatifsiz bırakmamak adına gereken sorumluluğu üstlenmiştir. Gerek 14 Mayıs gerekse 28 Mayıs seçimlerinde İYİ Partimizin tüm kadroları üzerine düşen görevi en şekilde yapmıştır. Genel Başkanımız sayın Meral AKŞENER, Covid pandemisinin en yoğun olduğu dönemlerde kimse evinden dışarı bile çıkamazken tüm Türkiye’yi ilçe ilçe, il il dolaşmış esnafımıza, vatandaşımıza giderek dertlerini dinlemiş onları yalnız bırakmamıştır. Artık Türk siyasi hayatımızda İYİ Parti gerçeği vazgeçilmez bir olgudur. Yıllardır kutuplaşan siyaset iklimimiz, vatandaşlarımızı dar kalıplara hapseden ve alternatifsiz bir mecburiyete mahkum eden hale gelmişken, İYİ Parti tüm vatandaşlarımızın umutlarına tercüman olmuş ve kısa süre içerisinde milletimizin teveccühü ile gönüllerde yer etmiştir.

 

Son sözün sahibi millettir ve milletimiz sözünü söylemiştir. 28 Mayıs itibari ile nihayete eren son seçim sürecini ve sonuçlarını iyi analiz etmek ve milletimizin kararını iyi değerlendirmek, vermek istediği mesajı iyi okumak gerekmektedir. Genel Başkanımız Sn. Meral AKŞENER’in de dediği gibi İYİ Parti olarak biz de bu mesajı doğru okuyarak, milletimizin gönlünde ki yerimizi büyütmeye devam edeceğiz. Bundan sonrasında, milletimizin TBMM’de İYİ Parti olarak bizlere verdiği vekalet yetkisini en doğru şekilde değerlendirecek ve bu doğrultuda seçilen vekillerimiz vasıtası ile vatandaşlarımızın temsiliyetini hakkı ile yapacağız. Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in liderliğinde Türkiyemiz için çalışmaya devam edeceğiz.

 

Bu vesile ile seçimlerin sonuçlarına göre şekillenen TBMM’de vatan, millet ve bayrağı için yemin ederek göreve başlayacak,bu samimiyeti yaşatacak olan tüm vekillerimize ve seçilen 13.Cumhurbaşkanı R.T Erdoğan’a hayırlı olsun temennilerimi iletiyorum.

Nisan 2022’de Genel Başkanımızın yetkilendirmesi ile göreve gelişimizden buyana, her türlü zor koşula rağmen, saat mevhumu gözetmeksizin çalışan, emek veren İYİ Parti Seferihisar teşkilatımız yönetim kurulu üyelerine, samimiyetle görev alan ve bizlere destek olan tüm parti üyelerimize, Türkiye gönüllülerimize ve en önemlisi de, göreve gelişimizin üzerinden henüz bir yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, destekleri ve teveccühleri ile İYİ Parti özelinde, Seferihisar’ı İzmir’de oyunu en çok arttıran ilçe yapan kadirşinas vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Aynı azim ve kararlılıkla bir kez daha, Gazi Mustafa Kemal Atatürkümüzün açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize and içerek saygılarımı arz ediyorum. 

Yorum Gönder