Bornova Gençliği Eyleme Hazırlanıyor !!

Pazartesi günü CHP İzmir İl Başkanlığı’na teslim edilmesi beklenen Meclis Üyesi listelerinin CHP MYK’sı tarafından gelen genelge de genç ve cinsiyet kotalarına uyulması da maddeler arasında yer alıyor.

Bornova Gençliği Eyleme Hazırlanıyor !!

 

CHP Bornova Gençliği’nde kazan kaynıyor

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Meclis üyeleri listeleri ilçelerde gündemde...

 

Pazartesi günü CHP İzmir İl Başkanlığı’na teslim edilmesi beklenen Meclis Üyesi listelerinin CHP MYK’sı tarafından gelen genelge de genç ve cinsiyet kotalarına uyulması da maddeler arasında yer alıyor.

 

Gençler listelerde yer almak için büyük bir mücadele içindeler.

Aldığımız kulis bilgilerine göre CHP Bornova Gençlik Kolları üyeleri eyleme hazırlanıyor.12 Genç Meclis Üyesi Aday Adayı’nın bulunduğu Bornova’da aldıkları karar ile gençliğin ortak adayları İlçe Gençlik Kolları Sekreteri ‘Benal Hovardakaya’ ve İlçe Gençlik Kolları Saymanı ‘Recep Daloğlu’nun olduğu kulislerde konuşuluyor.

Diğer yandan partililer tarafından tanınmadığı ve parti çalışmalarında hiç görülmediği dillendirilen ‘Kaan Yıldırım’ konuşuluyor. Partililer tarafından tanınmayan ve parti çalışmalarında yer almayan Yıldırım’ın Meclis üyesi gösterilmesi Bornovalı gençleri isyan noktasına getirileceği kulislerde konuşuluyor. ‘Kaan Yıldırım’ın arkasında hangi güçler var? Kim ya da kimler var? Gibi sorular soruyor gençler.

 

Bornova Gençlik Kolları birçok mahalleden, partililerden de destek alan ilçenin iki genç adayı ‘Benal Hovardakaya ve Recep Daloğlu’nu listede görmek istiyor.

 

Bornova’nın büyük yerleşkelerinden özellikle Çamdibi, Altındağ, Pınarbaşı,Işıkkent ve Merkezdeki mahallelerden destek veren partili gençlerin 200 civarı imza topladığı ve ortak adaylarının ‘Benal Hovardakaya ve Recep Daloğlu’ olduğunu, yazılmadıkları takdirde ilçe önünde eylem yapacakları da kulislerde ki bilgiler arasında...

 

CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Sadık Yıldız’a gençlerin listelerde yer alması konusunda listeye girecek genç adaylar hakkında ki görüşlerini ve gençlerin eylem yapma ihtimali olduğunu duyduğumuzu bu konuda görüşlerini almak için kendisiyle konuştuk ve Yıldız Şunları ifade etti;

‘Bütün genç adaylarımız bizler için bir değerdir. Hangisi gelirse gelsin partimizi bir adım öne taşımak için mücadele edecektir. Bundan hiç şüphemiz yok. Arkadaşların gün içerisinde tepkileri bana da geliyor. Her genç adayın hepimizin Adayı olduğunu kendilerine dile getiriyorum. Ve gençliğin temennilerini Ana kadememize ve Belediye Başkan Adayımıza da gençliğin düşüncelerini ifade ediyorum. Tabi ki bizler içinde liyakat önemli. Genç arkadaşlarımız heyecanlı. Bu heyecanlarını da anlıyorum. Bu konu da parti büyüklerimizin de genç arkadaşlarımızı değerlendireceklerine inanıyorum. Bornova Gençliği bir karar almışsa benim onların yanında olup gençliği savunmak görevimdir. Tabi eylem yapmalarından yana değilim. Daha uygun bir ifadeyle bu konuyu açığa çıkarabiliriz’. dedi 

Yorum Gönder