33. Uluslararası İzmir Festivali’nde unutulmaz Flamenko Gecesi

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın katkıları, Eczacıbaşı Holding’in ana sponsorluğu, Portekiz Büyükelçiliği, İzmir Goethe Enstitüsü ve İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile düzenlediği 33. Uluslararası İzmir Festivali’nde dün gece AASSM’de unutulmaz bir Flamenko gecesi yaşandı.
 Günümüzün en iyi Flamenko Topluluklarından biri olduğunu gösterinin her sahnesinde tekrar tekrar kanıtlayan De Sangre Y RazaFlamencoCompany, Juan Manuel Prieto’nun koreografisiyle hafızalardan silinmeyecek bir Carmen sahneledi.

         Fransız besteci Georges Bizet'nin konusunuProsper Mérimée'in Carmen adlı kısa romanından alan dört perdelik operasına konu olan Carmen efsanesi33. Uluslararası İzmir Festivali’nde özüne döndü. Müzikleri; Georges Bizet, Daniel Yagüe,JoséNieto, Juan Amaya, JoséGalván,  RamónPerelló, ve Ródenas’a,koreografisiJuan Manuel Prieto’ya ait eserde Carmen’iAlmudenaRoca, Don José’yi eserin koreografıJuan Manuel Prieto, Boğa Güreşcisi’niAlejandroCerdâ canlandırdı. Şarkıcı Esther Lora Romero en az dansçılar kadar ilgi topladı.Toplam 2 saat süren gösteriden sonra bütün salonun ayakta alkışladığı ekip dans gösterilerinde sık rastlanmayan şekilde bis yaptı son sahneyi tekrar oynadı.

33. Uluslararası İzmir Festivali 11 Haziran 2019 Salı günü AASSM’de yapılacak “Aşkın ve Tutkunun Müziği Fado – Ana Lains” Konseri ile devam edecek.

.

Yorum Gönder