BAŞROLDE GÜVENLİK

Türkiye’nin lider el aletleri üreticisi İZELTAŞ, 800 çalışanına tiyatro ile iş güvenliği eğitimi verdi. Yıl içerisinde ödüllü bilgi yarışmaları ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek iş sağlığı ve güvenliğine dair bilinci pekiştirmek için çalışmalarını sürdüren İZELTAŞ, bu kez İSG’yi sanatla birleştirdi.
 Bornova Kültür ve Sanat Merkezi’nde Akademika Tiyatro Ekibi’nin canlandırdığı tek perdelik ‘Bize Bir Şey Olmaz Abi’ isimli oyun, İZELTAŞ çalışanlarını eğlenceli bir etkinlikte bir araya getirdi. Çoğunluğu üretim çalışanlarından oluşan 800 kişilik İZELTAŞ ekibi, oyun süresince yaşanan trajikomik olaylara hem güldü hem de İSG konusunda yapılan ihmaller, hatalar ve bunların sonuçlarına ilişkin farkındalığını pekiştirdi. Bir buçuk saatlik interaktif oyuna zaman zaman çalışanlar da dahil oldu.

“Çalışanımızın emniyeti en büyük kazanç”

İSG eğitimleri konusunda maddi manevi hiçbir çabadan kaçınmadıklarını vurgulayan İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Çalışanlarımıza her zaman söylüyoruz. Hiçbir iş, emniyetsiz yapılacak kadar acil değildir. Çalışanımızın sağlığı ve emniyeti bizim için en büyük kazançtır. Bir kez daha bunu güldürerek hatırlatmak istedik. Emeği geçen, katılan, iş sağlığı ve güvenliği konusunda özen gösteren herkese teşekkür ediyor, örnek olmasını diliyoruz” dedi.

Yorum Gönder