İzmir Demiryolcu Korosu'ndan Türkü Konseri

Başkanlığını Süreyya Bıçakçı'nın yaptığı 'İzmir Demiryolcu Korosu' 'Bir Tutkunun Türküsü' adlı konseri Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde coşkulu bir seyirci topluluğu önünde gerçekleşti.

İzmir Demiryolcu Korosu'ndan Türkü Konseri

 

Başkanlığını Süreyya Bıçakçı'nın yaptığı 'İzmir Demiryolcu Korosu' 'Bir Tutkunun Türküsü' adlı konseri Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde coşkulu bir seyirci topluluğu önünde gerçekleşti.

 

Şefliğini TRT Sanatçısı Ali Çakar'ın yaptığı koro 7 bölge 7 iklim dedirtecek tarzda her bölgenin güzel Türkülerini seslendirdi. Rumeli türküleri, Azeri türküleri,Türkmen türkülerinden'de Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu, Yani yedi bölgeden güzel örnekler veren koro, izleyicileri coşturdu. İzleyicilerde koro'nun söylediği türkülere eşlik etti.


Sunuculuğunu Bülent Bilgen'in yaptığı, 'Bir Tutkunun Türküsü' Konserine Demiryolcu Çocukları İzmir Grup Başkanı Serkan Başovul, Emekli Hareket Müdür Yardımcısı, Zeki Özgen, Demir Yolcu Çocukları Ankara Grup Başkanı Murat Batır, Demiryolcular T.C.D.D Karşıyaka Dernek Yönetimi Rabia Sormaz ve çok sayıda türkü sevdalıları katıldı.

 


İzmir Demiryolcu Korosu Başkanı Süreyya Bıçakçı yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi;

Koro Şefimiz Ali Çakar'a çok teşekkür ediyorum, ayrıca koromuzda görev alan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sizlerin de gördüğü gibi bizler aslında büyük bir aileyiz. Bu akşam dört arkadaşımız rahatsızlığından ötürü aramızda olamıyor. Bizleri izlemek için Ankara dan gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu soğuk havada bizleri yalnız bırakmadığınız için en büyük teşekkürü tabi siz kıymetli izleyicilerimize kendinizi lütfen alkışlamanızı istiyorum.
 


Koro Şefi Ali Çakar yaptığı
Konuşmada şunları ifade etti;

Bizleri bu gece yanlız bırakmadığınız ve bu soğuk havada salonu doldurduğunuz için siz sevgili Türkü sevdalısı gönül dostlarına teşekkür ederiz. Herkes kendince türkü söylüyor aslında ancak burada önemli olan koromuzda bulunan arkadaşlarımızın gerçekten yağmur, çamur, soğuk, sıcak demeden çalışmalara aksatmadan katılmalarıdır bu da inanın bana saygıyı ve alkışı hakediyor.  Konuşmamı uzatmayım siz Türkü sevdalıları dostlarımızı, Koromuzla ve solo olarak söyleyeceğimiz türkülerimize eşlik etmeye davet ediyoruz.

 


Bazı türkülere Ömer Sehat Orgun zeybek oynayarak eşlik etti.

 


Gecenin sonunda koro şefi Ali Çakar sürpriz yaparak söylediği türkülerle gece son bulurken. Gecenin anısına İzmir Demiryolcu Korosu Başkanı Süreyya Bıçakçı Şef Ali Çakara plaket ve çiçek verdi.


Haber:Doğan Prepol

 

Yorum Gönder