ZEYTİN OKULUNDA 3. MASAL BULUŞMASI

Karaburun, İnecik Mahallesi'nde yer alan Zeytin Okulu’nda, 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde masal buluşmalarının üçüncüsü olan ''Doğaya Dokunan Masallar'' etkinliği gerçekleştirilecek.
ZEYTİN OKULUNDA 3. MASAL BULUŞMASI


Karaburun, İnecik Mahallesi'nde yer alan Zeytin Okulu’nda, 12-13 Ocak 2019 
tarihlerinde masal buluşmalarının üçüncüsü olan ''Doğaya Dokunan Masallar'' etkinliği gerçekleştirilecek. 

Bu etkinlikte  doğaya dokunan ya da doğayla dokunmuş masallara yer veriliyor.  İki gün sürecek etkinlikte masal anlatıcıları, Sıla Topçam, Asuman Memen, İsmail Döver, Nuray Önoğlu, Ayşıl Tokcan, Selnur Şarman Korkutan, Mehmet Tunçer ve Serdar Sarper yer alacaklar.
Konuşmacı olarak Doç. Dr. Muvaffak Duranlı, Öğr. Gör. Seçkin Sarpkaya ve  Efe Elmas'ın katıldığı etkinlikte Gürol Tonbul'un yönetimindeki İzmir Devlet Tiyatrosu Bizden Masallar / Şahmeran ekibi Sıla Topçam'ın anlatısı ve İsmail Başışık'ın müzikleri  eşliğinde  sahne alacak.Etkinlik ile ilgili bilgi veren Zeytin Okulu gönüllüsü Sururi Uras şunları söyledi;
“Zeytin Okulu hem doğaya hem de somut olmayan kültürel mirasımız içinde önemli yer tutan masallara aynı etkinlikte sahip çıkıyor. Doğa ile masalların nasıl birleştiğini, nasıl etkileştiğini Doğaya Dokunan Masallar etkinliğimizde hep birlikte göreceğiz. Hem doğa, hem de masallar tüm insanlığın ortak varlığıdır. Etkinliğimizin bu açıdan da önemli bir mesaj verdiğine inanıyoruz." 
Haber: Doğan Prepol
 

 

Yorum Gönder