Ali Öztunç’un Dedesi Maraş Savunmasının Lideri Çıktı!

Maraş Savunmasının lideri ‘Kasap Oruç’ Ali Öztunç’un dedesi çıktı!
Ali Öztunç’un Dedesi Maraş Savunmasının Lideri Çıktı!

Maraş Savunmasının lideri ‘Kasap Oruç’ Ali Öztunç’un dedesi çıktı!

Milli mücadele döneminde Maraş savunmasının çete liderlerinden ‘Kasap’ lakabıyla ün yapan Oruç Öztunç, Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç’un öz dedesi çıktı. Öztunç’a bu konudaki resmi belgeler kendi talebi üzerine Milli Savunma Bakanlığı tarafından verildi.

Bu konuda bir basın açıklaması yapan Ali Öztunç, “Ben ecdadımı belgeleriyle ortaya koyuyorum, iddia sahipleri de kendi geçmişlerini ortaya koysunlar” çağrısında bulundu.

“BUYURUN SIRA SİZDE…”

Fotoğraf ve belgeleri sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayınlayan Öztunç, altına düştüğü notta ise, “Kişi ecdadı ile vardır. Ataları ile vardır. Oruç Öztunç… Küçük dedem. Maraş savunmasının çete lideri Kasap Oruç… Maraş Zeytun bölgesinin çetecilerinden yani Kuvayı Milliyeci. Ardından Sivrihisar’da İstiklal Savaşına katılarak gazi olmuştur. Fotoğraftaki kıyafeti Maraş çete kıyafetidir. Belgeler benim başvurum üzerine Mili Savunma Bakanlığı tarafından şahsıma resmi olarak verilmiştir. İftira atan, dedikodu yapanlar ben ecdadımı açıkladım. Buyurun sıra sizde…” ifadelerini kullandı.

Ali Öztunç'un sosyal medya paylaşımı; 

Yorum Gönder