ERGİN; YERYÜZÜNÜN CENNETİ AYVALIK

Ergin ve meclis üyesi adayları Macaron’daydı. Soğuk havaya rağmen Macaron mitingine halkın ilgisi bir hayli fazla olurken, Ergin’in alana gelişinde havai fişekler ve davul zurnayla karşılayan Macaron halkı gökyüzünü bir anda gündüze çevirdi.

ERGİN; YERYÜZÜNÜN CENNETİ AYVALIK

  

Demokrat Parti Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin’e Ayvalık halkı büyük ilgi gösteriyor. Ayvalık Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini dile getirdikleri gibi toplantıları da miting havasında geçiyor. Küçükköy Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Küçükköy’ün sorunlarını çözdüğü gibi personel maaşları da günün gününe ödenir olduğu için Ayvalık halkı sorunların çaresi olarak Mesut Ergin’i görüyor.  

 

Ergin ve meclis üyesi adayları Macaron’daydı. Soğuk havaya rağmen Macaron mitingine halkın ilgisi bir hayli fazla olurken, Ergin’in alana gelişinde havai fişekler ve davul zurnayla karşılayan Macaron halkı gökyüzünü bir anda gündüze çevirdi.

 

Mesut Ergin’in Macaron mitinginde yaptığı konuşma da şunları söyledi; 

“Merhaba Dostlar, Merhaba Ayvalık'ın büyük yürekli insanları. Merhaba Macaronlu hemşerilerim.   Altınova'dan, Küçükköy'den Yenimahalle, Köylerden, Armutçuk, Palabahçe, Hamdibey’den velhasıl her yerden kalkıp gelen Ayvalık sevdalıları. MERHABA! 

Her gittiğim yerde soruyorum sizlere de sorayım. 

Nasıl, memnun musunuz, mutlu musunuz hayatınızdan, yönetimden memnun musunuz?

Sevgiyi hissediyor musunuz, SEVGİYİ?

Aslına bakarsanız Ayvalık’ta yaşayıp da mutlu olmamak mümkün değil,

Şu sokaklarımızın güzelliği, tarihi dokusu Ayvalık’ımızın coğrafyası, havası ile, denizi ile, doğası ile bizlere Allah’ın bir armağanı.

Benim gözümde yeryüzü cennetinin adıdır, Ayvalık.

Onun için diyorum, Ayvalık’ta yaşayıp da mutlu olmamak mümkün değil.

Ama daha iyi bir yönetimle daha huzurlu daha temiz daha mutlu daha adil

BİR AYVALIK MÜMKÜN!

Ergin'in konuşması Başkan Ergin sloganlarıyla sık sık kesildi.Ergin sözlerini şöyle sürdürdü, 

Sevgili Ayvalıklılar;

Hep soruyorlar, neden aday oldun diye.

İki temel sebebimiz var;

1.si bize dayatılan iki aday; biri hali hazırdaki belediye başkanı, başarısızlığı her yerden belli,

2.si ise aday olduktan sonra Ayvalık’a gelmiş ithal aday!Alternatif? Alternatif yok! bunlardan birini seçeceksiniz?

Bu durumda bize tıpış tıpış gidin iki güçlü adaydan birine oy kullanın diyorlar da;

SORUYORUM SİZE HALK BUNUN NERESİNDE!

Bakın Halk neresinde; Halk işte tam burada…Yanınızda arkanızda bu koskocaman kalabalıkta!

İlk kurşunun atıldığı bu memlekette dikteyi kabul eder mi halk?

Etmedi! Etmedik! Bir ilk kurşun daha atılacaksa yine buradan atıldı ve;

HALK dedi ki; Ayvalık; Ankara’dan istenen değil bizim istediğimiz adaylarla yönetilecek dedi. HALK istedi biz aday olduk!

Ben şimdi sormak isterim; sen niye aday oldun?

Neyi sorsak; Büyükşehir yasası ile imkanlarımız kısıtlı demiyor musun?

Vatandaş hangi konuyla gelse, hemen bu büyükşehirin konusu, bizimle alakası yok diyorsun! Sen seçime girerken büyükşehir yasasını okumadın mı?

Ya da okuduysan milleti hayali projelerle niye KANDIRDIN?

Şimdi soruyorum Büyükşehir Yasası aynı yasa, şimdi niye giriyorsun!

 

Diyorlar ki bizim desteklediğimiz başkan kazanırsa; artık her şey daha kolay olacak! Ya kazanmazsa?

 

O zaman da diyecekler ki; ama büyükşehir yasası var işte mecbur şöyle böyle! Yani bize bir beş sene daha kahır çekmek kalacak!

Yine kitapçık hazırlamışlar yine projeler; 

Kitapçıklardan öteye geçemiyor projelerin!!!Bunlara harcayacağın paralarla

MAAŞLARI ÖDESEYDİN! MAAŞLARI!

Peki biz neye güveniyoruz; biz kendimize güveniyoruz, biz ekibimize güveniyoruz, tecrübemize güveniyoruz, yaptıklarımıza güveniyoruz…

Biz halkımıza güveniyoruz.

Hepsi için yeteri kadar cesaretimiz de var yüreğimiz de VAR!

Bir kırlangıç projesi anlatıyor, zannedersiniz ki; o güzelim alan ve yapıdan gelen gelirlerle belediye kurtulur; 26,5 yıllık sözleşme yapıyorsunuz yıllık size 4/100 kira bedeli verecekler, o parayla 50 işçinin maaşı ödenmez;

BUNA DA PROJE DİYORSUN ANLAŞMA DİYORSUN ÖYLE Mİ?

 

Sevgili Ayvalıklılar; bizim görev süremizce Küçükköy Belediyesi için neler yaptığımız zaten biliyorsunuz, uzun uzun anlatmaya gerek yok.

 

Ayvalık içinde Macaron içinde birtakım düşüncelerimiz var; afaki atıp tutma projeler yerine şunları söylemek isterim…

Ben önce ADİL bir belediye Başkanı olacağım, adaletli davranmayı aileden öğrendim, bununla büyüdüm bununla yaşadım.

ADİL OLACAĞIZ ADİL!

 

Çalışan bir belediye olacağız,”Vatanını en çok seven en çok hizmet edendir” bunu da Atatürk’ten öğrendim ,bu düsturdan da Atatürk’ten de hiç vazgeçmedim.

 

Mali açıdan iyi bir belediye yapılanması oluşturacağız.

Liyakata önem veren bir belediye olacağız.

Ve de ısrarcı bir belediye yönetimi olacağız.  Az önce dediğim gibi biz bir proje üreteceğiz, ama Büyükşehir engel olacak Yok öyle bir Dünya ,Mümkün değil, gider kapılarında yatarım,  çözemezsem Ankaralara kadar gider MUHAKKAK AMA MUHAKKAK BİR ÇÖZÜM BULURUM.

Önemli olan sistemi düzgün kurmaktır.

Önemli olan temeli sağlam atmaktır. Önemli olan namuslu olmaktır.

Biz 5 yıl ne çaldık ne de kimseye çaldırdık.

 

Belediyenin parası Belediyenin kasasına girecek, işte bu kadar basit.

Bizim tek derdimiz  AYVALIK.

Partiler logolar önemli değil, bizim bir çizgimiz bir yolumuz var, bu da belli. Bizim yolumuz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yolu, bizim çizgimiz, Atatürk’ün gösterdiği laik, demokratik, aydınlık Türkiye Cumhuriyeti’nin yolu.

 

Hedefimiz de Atatürk’ün gösterdiği uygarlık yolunda ışık tuttuğu ilkeleri Ayvalık’ımızla herkesin gönlüne kazımak. Onun dışında her şey yalan! 

Biz bu yoldan sapmayız.

 

Onun için işimize bakarız!

Siz korkutmalara dedikodulara da kulak asmayınız, çalışan belediye personeline sesleniyorum, BAŞIMIN ÜSTÜNDE YERİNİZ VAR.

Yok gelirlerse işten çıkaracaklarmış yok şöyle olacakmış geçiniz bunları…Çalışan emek veren her kişi bizim omuz omuza yol aldığımız yoldaşımızdır, ALIN TERİ KURUMADAN EMEĞİNİN HAKKINI VERMEKTE BOYNUMUZUN BORCUDUR.

Şu sıralarda görüyorsunuzdur. Ayvalık’ın her yeri, Parti logosu yer almayan, Başkanın fotoğrafları ile donatıldı. Acaba niye parti logosu yok, bunların masrafını başka yerlere ödettirdikleri için olabilir mi? Kim bilir, ileride öğreniriz hepsini. Bir de ne diyor Fotoğraflarda DÜRÜST BAŞKAN. Eyvallah, bir lafımız olmaz. Başkan zaten dürüst olmak zorundadır.

Bunu bir ayrıcalık mı sanıyorsun?

Ben de buna güvenerek bir soru soracağım kendisine, posterlerindeki gibi dürüstçe cevap versin: Bu gün Belediye personeli içinde bazı personelin içeride bir maaş, bazısının 2 hatta bazısının 3 maaş alacağı olduğunu ben biliyorum.

 

Sosyal hakları hiç sormuyorum bile.

Personelin bu kadar maaş alacağı varken, Sayın Başkan Senin ve sana yandaşlık yapmaktan başka hiçbir iş yapmayan yanında gezdirdiklerinin hatta sosyal medyada senin silahşörlüğünü yapanların ödenmeyen maaşı var mı? Dürüstlüğüne güvenerek sordum, cevap ver de tüm Ayvalık duysun. Sen bugün cevap vermezsen ben 10 gün sonra Allah’ın izni Ayvalık halkının güveni ile o makama ilk adım attığımda bunu açıklayacağım söz.

 

Dürüst olacaksın daha da önemlisi ADİL OLACAKSIN. BİZİM YÖNETİMİMİZDE MAAŞLAR ZAMANINDA, EKSİKSİZ VE EN ÖNEMLİSİ DE HİÇ AYIRIMSIZ BÜTÜN PERSONELİN MAAŞI AYNI ANDA ÖDENECEK. Bütün personel maaşını almadan eğer ben kendi MAAŞIMIN BİR KURUŞUNA el sürersem namerdim.

Macaron’daki bu sokaklar tarihi dokusu, yaşamı olan yerler, açık hava müzesi gibidir, turizmin can damarıdır, bu nedenledir ki, buralara gereken önemi vereceğiz. Işıklandırmasını arttıracağız, temizlik çöp sorunu buralarda yaşatmayacağız.

 

Trafiği ile ilgili, eski yıkık binaların kötü görüntüsü ile ilgili tüm önlemlerimizi alacağız.

Çünkü buralar cazibe merkezidir ve daha da özel olması gerekmektedir.

 

Buralar bizim evimizin Misafir ODASIDIR MİSAFİR!

Yıllardır çözülmeyen yağan şiddetli yağmurda taşan köprü evlere ve esnafımıza zarar veriyor, bunu biliyoruz. Bu sorun için gerek imkanlarımız dahilinde gerek BASKİ ile   hareket edilip bu ayıbın acilen kapatılması gerektiğinin farkındayız, hızlıca çözeceğiz.

 

Burada yaşayan esnafı yaşatmak için, bu yapıyı korumak, Ayvalık’ın yaşayan dokusunu tanıtmak için   etkinlikler, sanatsal faaliyetler için alanlar yaratacağız.

 

Macaron son yıllarda turizmde en önemli mahallelerimizden biri haline geldi. Daha ileriye taşımak ve daha temiz daha refah hale getirmek perşembe günleri yaşanan trafik sorununu çözeceğiz!

 

En köklü kulübü Barbaros Sefa Spora tesisleşme konusunda her türlü desteği vereceğiz.

Biliyorsunuz önemli projelerimizden biri de Mahalle evleridir. Mahalle evlerinde öncelikle ayda bir toplanacağız, sorunlarımızı tartışacağız, projelerimiz beraber üreteceğiz. Macaron gibi Ayvalık için dinamizmi yüksek bir yerden fikir alışverişi her daim bizi daha iyiye götürecektir. 

 

Yine bu mahalle evlerinde üretime katkı sağlayacak eğitimler verilecek. Bir takım sanatsal etkinlikler yapılacak. Mahalle evi Belediyenin mahalleye açılan bir kapısı olacak.

 

Bu da bizim belediyecilik anlayışımızın özüdür, ulaşılmaz değil, bilakis; HER AN ULAŞILABİLİR BİR BELEDİYE OLACAĞIZ!

Kısacası, Adil olan, hemen ulaşabileceğiniz, sık sık buralara gelip giden, büyük projelerle değil, ayağı yere basan projelerle, insana halka mahalleye çabuk dokunacak, sosyal belediyecilik anlayışı ile yanınızdayız… 

ŞİMDİ DE YANINIZDAYIZ, SEÇİLDİKTEN SONRA DA YANINIZDA OLACAĞIZ!

Hiçbir oyun, hiçbir dedikodu, hiçbir leke sürme çabası bizi yolumuzdan edemez…Göreceksiniz, aradan başka parti sıyrılır falan değil, ikisinin toplamından fazla oy alacağız. Yaptırdığımız ankette buradadır.

Şimdi istedikleri kadar saldırsınlar 

GERÇEKLER GÜN YÜZÜ GİBİ AÇIK!

Sosyal medyada sahte hesaplarla üstümüze geliyorlar. Algı yaratmaya çalışıyorlar. Parti değiştirecek falan diyorlar.  

Bunların hepsini Allah’a havale ediyorum. 

İstediklerini söylesinler, daha da sertleşeceklerdir. 

Gerçek olan bizi buraya Halk getirmiştir.

Halk aday olmamızı istemiştir. 

31 MARTTA cevabını halkımız verecektir.

Ayvalık halkı Ayvalık insanı aklı selimdir…Bir kere denenmiş görülmüştür.

Bir beş senemiz değil kaybedecek bir beş dakikamız dahi yoktur.

Bizi burada ağırladınız tüm Macaron halkına herkese çok teşekkür ediyorum.

Kazanacağımızdan ve sonraki süreçte birlikte yol alacağımızdan eminim… 

Hoşçakalın Allaha emanet olun!”. Dedi 


Yorum Gönder