KOSOVA’NIN “PARLAYAN YILDIZI” ARBNOR MUJA

KOSOVA’NIN “PARLAYAN YILDIZI” ARBNOR MUJA

Son yıllarda Kosova’dan ülkemize transfer olan, Vedad Muriqi gibi Süper Lig’de, çok sayıda örneği ortada olduğu üzere 1. Lig’de çok başarılı olan genç futbolculara bir yenisi daha eklenmek üzere…

KOSOVA’NIN “PARLAYAN YILDIZI” ARBNOR MUJA:

“TÜRKİYE’YE İZ BIRAKMAYA GELİRİM!”

  

Kosova U21 milli takımı oyuncularından Arbnor Muja’nın sezon sonunda serbest kalacak olması, genç ve ekili oyuncu arayan takımların iştahını kabartıyor.

Ülkesinde geleceğe dönük en ümit veren oyunculardan biri olarak değerlendirilen Muja’nın yakında Kosova A Milli Takımı’nın da değişmez unsurlarından biri olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

  

Trepca 89 forması giyen 22 yaşındaki oyuncu başarılı tekniği ve top sürme hızı ile dikkat çekiyor.

Güçlü sağ ayağıyla sağ kanadın yanısıra ofansif orta saha ve sağ orta saha mevkilerinde de etkili olan, bu sezon 26 maçta 11 gol ve 4 asist istatistiği ile çok başarılı bir döneme imza atan Muja’nın genç yaşına karşın geçmişinde Almanya’nın köklü kulübü Branschweig da var.

  

Futbolumuza etkili oyuncular kazandıran tanınmış menajerlerden Cengiz İbret’in temsilciliğini yaptığı Muja, “Ülkelerimiz arasındalki sıcak ilişkiler düşünüldüğünde, kolaylıkla uyum sağlayabileceğim ve yeteneklerimi en iyi sergileyebileceğim ülkelerin başında elbette Türkiye gelir… Zaten çok sevdiğim Türkiye’ye gelirsem de çok başarılı olacağıma ve orada silinmez izler bırakacağıma inanıyorum” diye konuştu.

 

 

Haber: Doğan KARABULUT 

Yorum Gönder