Tarihi Elektrik Fabrikası için fikirler yarıştı....

İzmir’in kültürel ve sosyal hayatına yön verecek projelerden biri olan Tarihi Elektrik Fabrikası için düzenlenen fikir yarışmasının ödül töreni 15 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek · Türkiye genelinde 39 üniversiteden 130 projenin katıldığı yarışmada birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanı sıra 5 eşdeğer mansiyon, 2 jüri özel ödülü de sahiplerine verilecek. Ödül törenine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katılıyor
Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin kentin sosyal ve kültürel hayatında yol gösterici olması hedefiyle mimarlık öğrencilerine yönelik düzenlediği İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster?’ başlıklı ulusal öğrenci fikir proje yarışmasının ödül töreni 15 Haziran Cumartesi günü düzenleniyor.

 Türkiye genelinde mimarlık öğrencileri, kent merkezinde yer alan ve yıkılmak üzere olan Elektrik Fabrikası’nın İzmir’in kültür ve sanat hayatına renk katacak bir işleve büründürülmesi konusunda heyecanla yarıştı.

 Yarışmaya, 39 ayrı üniversiteden 130 proje katıldı.

Yarışmada  birinciliği, MEF Üniversitesi öğrencileri Nimet Değertaş, Melike Kavalalı, Berin Erikçi’den oluşan grup kazandı.  Törende, birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanı sıra 5 eşdeğer mansiyon ödülü ile 2 jüri özel ödülü de verilecek.

 Mimarlık öğrencilerinin yaratıcı fikirleriyle, kent için harekete geçecek kurumları motive etmelerinin amaçlandığı yarışmanın ödül törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılacağı belirtildi.

 

Ödül töreni 15 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 14’de İzmir Mimarlık Merkezi’nde düzenlenecek.


Yorum Gönder