3. EFLATUN NURİ ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLANDI

3. EflAtun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması Sonuçlandı

 

Konak Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması’ sonuçlandı. Birincilik ödülünün sahibi Yüksel Can oldu.11 eserin ödül kazandığı yarışmaya 144 çizer, toplam 417 eserle başvuru yaptı.

 

Bu yıl ‘Şiddet’ konusuyla düzenlenen ‘3.Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması’ sonuçlandı. Yarışmanın birincilik ödülünü Yüksel Can kazanırken, ikincilik ödülü Hamit Gış ve üçüncülük ödülü de Muammer Olcay eserlerine verildi.

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdullah Tunalı, karikatüristler; Latif Demirci, Sadık Pala, Zafer Güven, Mustafa Yıldız, Ömer Çam, Cemal İlkbahar, Turan İyigün’den oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Konak Belediyesi Özel Ödülü Cem Güzeloğlu’na, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü Mehmet Selçuk’a, Mustafa Bora Özel Ödülü Musa Gümüş’e, Jüri Özel Ödülü Önder Önerbay’a verildi. Başarı Ödülleri’nin sahipleri ise Eren Tanoba, Hicabi Demirci ve Faruk Düz oldu. Yayınlanmış Basın Karikatür Ödülü bu yıl Ercan Akyol’a verildi.

 

2008 yılında vefat eden usta çizer Eflatun Nuri anısına üçüncü kez düzenlenen yarışmanın ödül töreni ise 11 Ocak 2020 Cumartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Yarışmaya katılan karikatürler arasından seçilen eserler belirlenen sanat galerilerinde sergilenecek ve bir albümde toplanacak.

 

Kazananlar

 

Birincilik Ödülü: Yüksel Can

 

İkincilik Ödülü: Hamit Gış

 

Üçüncülük Ödülü: Muammer Olcay

 

Başarı Ödülleri: Eren Tanoba, Hicabi Demirci, Faruk Düz

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü: Mehmet Selçuk

 

Jüri Özel Ödülü: Önder Önerbay

 

Konak Belediyesi Özel Ödülü: Cem Güzeloğlu

 

Mustafa Bora Özel Ödülü: Musa Gümüş

 

Yayınlanmış Basın Karikatür Ödülü: Ercan Akyol

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163