BİRLİKTE TOPLUMSAL PROJELER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Ziyarette Dilek Gappi ve yönetim kurulunu kutlayan Özkan Yücel yeni çalışma döneminde başarılar diledi. İGC Başkanı Dilek Gappi ise temmuz ayında gerçekleşen Baro Seçimlerinde yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Yücel’i tebrik etti.

 

Sosyal medyada ve basında ayrımcı nefret dilinin ön planda olmasının toplumda kutuplaşmaya neden olduğuna dikkat çeken İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, hukuk ve basın camiasının ortak çalışmayla bu algıyı değiştirebileceğini söyledi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, “Toplumun bilinçlenmesi, vizyon kazanması konusunda hepimize büyük görev düşüyor. Sorun olarak gördüğümüz konularda eleştiri ve tepkiyi doğru şekilde göstermek bizi çözüme ulaştırır. Nefret dilini aşılayan habercilik dilini değiştirmek gerekiyor. Yürüttüğümüz ve gerçekleştirmeyi planladığımız projelerle hem meslektaşlarımıza hem de topluma nitelik kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Geçtiğimiz aylarda uygulanmaya başlanan Adalet Aracı projesi hakkında bilgiler veren Özkan Yücel, “Dezavantajlı insanların ihtiyaç duyduğu hukuki desteği bu araçla sağlıyoruz. Bu konuda sesimizi daha fazla duyurmak istiyoruz. Bizim mesleğimiz sadece unvan ve maddi kaygılarla yapılan meslek gruplarından görülmemeli. Toplumun gelişmesinde, dönüşmesinde büyük bir paya sahibiz. Bu sebeple aynı misyona sahip gazetecilerle çalışmak bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163