Bünyamin Aygün Türkiye'ye geliyor

Suriye'de kaçırılan foto muhabir Bünyamin Aygün Türkiye'ye getiriliyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Japonya'ya yapacağı ziyaretten önce Atatürk Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Milliyet gazetesi foto muhabiri Aygün hakkında sorulan bir soruya Erdoğan, "Olumlu gelişmeler var. Dakikalar var diyebiliriz inşallah. Az önce müsteşarım da aradı. 'Her an arkadaşlarımız kendisini alabilirler' dedi. Şimdi biz de o müjdeyi bekliyoruz. Biz de hareket etmeden arkadaşlarımız kendilerini almış olurlar" dedi.

-"CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISINDAN GİRİŞ YAPMAK ÜZERE"-

Bir televizyon kanalında konuyla ilgili soruları cevaplayan Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila da, çok sevinçli olduklarını söyleyerek Aygün'ün serbest bırakılma süreci ile ilgili olarak, Başbakanlık'ın ve Dışişleri Bakanlığı'nın devrede olduğunu belirtti. Aygün'ün tutulduğu yerde çok şiddetli çatışmaların olduğunu belirten Bila, "O çatışma ortamının yarattığı boşluktan yararlanarak, MİT' mensup bir ekip Bünyamin'i tutulduğu yerden kurtarmış oldu. Şu sıralarda da Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan girmesi söz konusu" dedi.


Aygün'ün serbest bırakılması için emeği geçenlere teşekkür eden Bila, Aygün ve ailesine geçmiş olsun dileklerini illetti.
Bila, Aygün'ün sağlık durumu hakkında sorulan bir soruya ise kendilerine kısa bir süre ince Aygün'ün bir videosunun ulaştığını belirterek, videoda Aygün'ün durumunun iyi olduğunu söylediğini, fakat biraz zayıf olduğunun gözlemlendiğini aktardı.

DAVUTOĞLU: AYGÜN İLE AZ ÖNCE GÖRÜŞTÜM

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milliyet gazetesi foto muhabiri Bünyamin Aygün'ün Türk sınırına çok yakın bir bölgede olduğunu belirterek, Aygün ile az önce görüştüğünü kaydetti. Bakan Davutoğlu, Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle  "Aygün ile az önce görüştüm. Kendisi şu an Türk sınırına çok yakın bir noktada ve kısa süre sonra memleketine dönmüş olacak" mesajının paylaştı.

 

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

DHA'nın haberine göre  Aygün'ün serbest bırakıldığı yönünde Hatay'a bilgiler ulaştı. Bu bilgilerden sonra Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır kapısında hazırlık olduğu gözlendi. Ancak yetkililer henüz bir açıklama yapmadı. Aygün'ün Cilvegözü'nden giriş yapması sırasında ifadesinin alınacağı da öğrenildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×