Gappi: Çözümün Parçası Olmak İstiyoruz

Ülkedeki mevcut ekonomik durumun basın sektörü ve diğer sektörlere etkisi değerlendirildi. Basın sektöründe süregelen istihdam sorununun önüne geçmek için çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayan İGC Başkanı Dilek Gappi;

 

“Basın sektörü dijitalleşen dünyanın etkisiyle bir dönüşüm içinde. Ülkedeki değişkenlerden de en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor. Ülkemizde devam eden istihdam sorununun farkındayız. Cemiyet olarak bu sorunlara dikkat çekmek, çözümün bir parçası olmak istiyoruz” dedi.

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Akademisi çalışmaları hakkında da bilgi veren Gappi, “Akademimizde iletişim fakültesi mezunu genç meslektaşlarımız her zaman önceliğimiz. Mesleğimizdeki itibarın güçlenerek devam etmesi için donanımlı gazetecilere, basın çalışanlarına ihtiyacımız var. Genç meslektaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm mesleki çalışmalarda yanlarında olmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ise konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade etti;

 

“Gazetecilik ülkemizde en saygın mesleklerden biri. Gençlerin iletişim sektörüne ilgisi artarak devam ediyor. Bu gelişmeler bizler için umut verici. Süregelen istihdam sorunu için de bireylerin ve sermaye sahiplerinin kurumları finanse etmesi gerekir. Ancak bunu yaparken hiçbir kurumun gerçeklikten ve objektiflikten kopmaması gerekir” 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163