Gazeteci Mustafa Kirman, 10. ölüm yıl dönümünde anıldı

İzmir 68'liler Birliği Başkanı Gazeteci-Yazar Okan Yüksel, burada yaptığı konuşmada Mustafa Kirman’ın basın camiasının önemli kalemlerinden biri olduğunu ve onun her geçen gün daha da özlediklerini söyledi. Mustafa Kirman 16 Temmuz 2012’de yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek aramızdan ayrılmıştı.

 

MUSTAFA KİRMAN KİMDİR?

1968 yılında Gaziantep’te doğdu. Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan 1988 yılında mezun oldu. Gazeteciliğe 1986 yılında İzmir’de, Güneş gazetesinde başladı. 1996 yılına kadar İzmir’de Özgür Gündem, Aydınlık, İntermedya Dergi Grubu ve Siyah Beyaz Gazetesi’nde çalıştı. 1996 yılında Siyah Beyaz Gazetesi’nin merkezi olan Ankara’ya geçerek gazetenin yayın koordinatörlüğünü üstlendi. 

 

Ardından Ankara ve bölgesine yönelik yayınlanan Günlük Haber adlı gazetenin genel yayın yönetmenliğini yaptı. 1999 yılında Bakış Gazetesi’nin Ankara Haber Müdürlüğü’nü üstlendi. Meslek yaşamını 2001 yılından itibaren İstanbul’da sürdüren, son olarak Su TV’de editörlük yapan Kirman, Çağdaş Gazeteciler Derneği Ege Şubesi kuruculuğunu d üstlenmişti.

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163