Gazetecilere saldırı kabul edilemez

İşe o mesaj;

 

Gazetecilere saldırı kabul edilemez

 

29 Ağustos 2020 Cumartesi günü düzenlenen CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi'nde sandık sonuçlarının açıklanmasının ardından iki adayın taraftarları arasında çıkan tartışmada maalesef basın mensubu arkadaşlarımız doğrudan saldırıya hedef olmuş ve 6 basın emekçisi saldırganların sözlü ve fiziki şiddetine maruz kalmıştır.

 

Hiç bir şekilde konunun tarafı olmadıkları ve kamuoyu adına orada gözlemci olarak bulundukları halde gazetecilerin, doğrudan saldırıya hedef olması oldukça düşündürücüdür.

 

Gazeteciler; siyasetçilerin veya siyaset yapmak hedefiyle yola çıkanların varlık sebebi olan demokrasinin teminatı ve sigortasıdır.

 

Basın özgürlüğünün yoğun tartışmaların gündemini teşkil ettiği bu günlerde demokrasinin kalesi olan İzmir'de bu saldırının gerçekleşmiş olması;

 

Ülkemize demokrasiyi getiren ve adında Cumhuriyet kelimesini barındıran bir partinin mensubu oldukları iddiasında olanlar kişilerce bu saldırın yapılmış olması ise esef vericidir.

 

Ne Cumhuriyet Halk Partisi'ne ne de herhangi bir partinin gençlik örgütlerine yakışmayan bu olayı kınıyor; parti yöneticilerinin bu olaya karışanlara karşı en ağır yaptırımları uygulayacağından emin olmak istiyoruz.

 

Ayrıca saldırılar sırasında meslektaşlarımızın telefon, bilgisayar ve fotoğraf makinalarına da zarar verilmiştir. Bu zararların tazmin edilmesi de Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetiminden beklentimizdir.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163