GENÇLERİN YANINDAYIZGörüşmede yerel basın ve kent gündemi değerlendirildi. Yerel basında yer alan gündemlerin kent gelişimine etkisi vurgulandı. İzmir’deki genç nüfusa dikkat çeken başkanlar, gençlerle çalışmanın kentin dinamik yapısını güçlendireceği konusunda fikir birliğine vardı.

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti çalışmaları hakkında bilgi veren İGC Başkanı Dilek Gappi, İGC Basın Akademisi’nin yeni dönem eğitimlerinin başladığını söyledi. Öncelikli amacımız sektörümüzdeki işsizlik sorununun çözüme ulaşması diyen Gappi, “Dijitalleşen dünyada basın sektörü de bu ihtiyaçları karşılamak istiyor. Bu sebeple ağırlıklı olarak güncel mesleki ihtiyaçları göz önünde bulundurarak dersler yapıyoruz. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, basın sektörünün yaşadığı sorunların farkında olduklarını belirtti. Her sektörde belirli sorunların olduğunu ifade eden Kılıç, “Gençlerle çalışmaya, onların bakış açılarını anlamaya özen gösteriyoruz. Heyecanlarını anlıyoruz. Onlardaki güç, bize de güç veriyor” dedi.

Görüşmenin sonunda ise Başkan Erhan Kılıç, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin yapacağı çalışmalarda iş birliğine hazır olduklarını söyledi. 
Anahtar Kelimeler
GençlerinYanındayız
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163