ORTAK ÇALIŞMALARA AÇIĞIZ

Dilek Gappi ve yönetim kurulunu tebrik eden Sengel yeni çalışma döneminde başarılar diledi.

Görüşmede İzmir Gazeteciler Cemiyeti çalışmaları hakkında bilgiler İGC Başkanı Dilek Gappi tarafından paylaşıldı.

 

İGC Basın Akademisi ve Telif Destek Projelerinden söz eden İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, “Yaptığımız eğitim çalışmalarıyla çağın gerektirdiği donanımı meslektaşlarımıza kazandırmayı planlıyoruz. Basın sektöründe uzun süredir devam eden istihdam sorunu var. Yaptığımız Telif Destek Projesi kapsamında serbest çalışan ve mesleğe yeni adım atan meslektaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bu projeyle gazetecilere hem ekonomik destek hem de toplumda dikkat çekilmesi gereken konuları ön plana çıkaran haberlerin okuyuculara ve yetkililere ulaşmasını sağlıyoruz” dedi.

 

Basın sektöründe dijitalleşme sürecine de dikkat çeken İGC Başkanı Dilek Gappi,

“Teknolojinin etkisiyle basın sektörü değişim ve dönüşüm geçiriyor. Ancak mesleğimizin değişmez ilkeleri vardır. Bunlar, kamu yararı gözeten, etik değerlere bağlı, doğru ve objektif haberciliktir. Çalışmalarımızda bu değerleri korumak ve genç meslektaşlarımızı bu yönde yetiştirmek önceliğimiz” dedi.

 

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel,

“Dijitalleşen dünyanın etkisiyle birçok meslek gibi gazetecilik de boyut değiştirdi. Ancak her mesleğin bağlı olması gereken temel unsurlar vardır. Ne yazık ki bunları görmezden gelen Gerçek gazeteciliğin devam etmesi için bu konuda sizlere büyük görev düşüyor. Değişiyor ve dönüşüyoruz. Topluma fayda sağlamak ve sorunları çözüme ulaştırmak için ortak çalışmalara açığız” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163