Sertel’e “Özgürlük ve Demokrasi” ödülü‏

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti (EGC), "Medya Başarı Ödülleri"ni kazanan basın mensupları düzenlenen törenle ödüllerini aldı.  6 dalda 16 gazetecinin ödüllendirildiği törende, bu yıl ilk kez verilen “Özgürlük ve Demokrasi” ödülüne, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel layık görüldü. Sertel, ödülünü Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan’ın elinden aldı.

Sertel’in ödülünü takdim eden Çölaşan, “Bu ödül için Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni tebrik ediyorum. Çünkü en doğru ismi seçmişler. Atilla Sertel basın özgürlüğü, gazetecilerin hakları ve özellikle tutuklu gazeteciler için çok yoğun bir mücadele veriyor. Bu ödülü en çok hak eden isimlerin başında geliyor” dedi.

“ONUR DUYDUM”

Törende konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel de, doğduğu, büyüdüğü kentin gazetecileri tarafından bu ödüle layık görülmekten dolayı onur duyduğunu belirterek, “Ne mutlu ki Eskişehir’de doğdum, ne mutlu ki İzmir’de yaşıyorum. Her iki şehir de insanların bir arada özgür ve kardeşçe yaşadığı, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, çağdaş, ortak hassasiyetleri ve ortak tavırları olan kent. Eskişehir basını da tıpkı İzmir basını gibi mesleğin onuru, basın etiğine sahip çıkma ve ‘gazetecilik’ yapma açısından dik duruşunu bozmuyor. O nedenle bu ödülü Eskişehir’den almak benim için ayrı bir önem ve anlama sahip” dedi.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi’nde EGC Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen törene, AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, gazeteciler ve davetliler katıldı.

  
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×