Bu Makale
987 Tekil
Görüntülendi.
Mekanınızı Geometrik Şekillerle Harekete Geçirin

Mekanınızı Geometrik Şekillerle Harekete Geçirin

Doğadan çıkan geometri hayatımızı tamamen sarmış durumda, onsuz bir alan düşünülemiyor. Masalar, kitaplıklar koltuklar, TV üniteleri vs. kullandığımız mobilyaların hepsinin geometrik şekilleri vardır. Bazen kare ve dikdörtgenler bazen de çeşitli prizmalar… Yapraklar, çiçekler hatta meyvelerin bile geometrik şekle sahip olması, onların eşsiz kılan görünümlerini oluşturuyor. Evinizde de geometrik şekillerden yararlanarak eşsiz bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Nasıl mı?

Bir bal peteğinde, ince işçilikle yapılmış altıgen desenleri düşünün. Siz de isteğiniz bir duvarda, altıgen şeklindeki aynalarla bu desenleri oluşturabilirsiniz. Altıgen aynalarla değişik görünümler elde ederek duvarlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bir zamanlar oldukça popüler olan yuvarlak yataklar geri dönüyor! Sıradanlıktan sıkılıp konfor arayanların, özellikle yatakta kaybolmak isteyenlerin tercihi olan yuvarlak yataklar, yatak odanıza farklı bir görünüm katacaktır.

Yataklar kadar yuvarlak şekilli halılar ve kilimler de çokça tercih ediliyor. Yemek masası, orta sehpa veya tekli koltukların altında kullanabileceğiniz yuvarlak desenli halılar, mobilyalarınızı daha güzel gösterecektir. Geçmişten günümüze gelen renkli örgü kilimleri tercih ederek mekanınıza retro görünüm katabilirsiniz. Duvarlarınıza hareket katmak için Picasso’nun şaheserleri gibi geometrik şekillerle dolu tablolar kullanabilirsiniz. Tablolarınızın çarpıcı gözükmesini istiyorsanız, tabloyu asacağınız duvarı gri tonlarına boyayabilirsiniz. Tercihinizi, duvarlarınız için dilediğiniz geometrik şekillere sahip saatlerden yana da kullanabilirsiniz. L şeklinde veya üçgen şeklinde duvara monteli raflar, duvarlarınıza hareket katacaktır. Odalarınızın daha çekici görünmesini istiyorsanız geometrik desenlere sahip büyük vazolar, iç içe geçmiş çemberlerden oluşan bir avize ve minderler harika olur. Doğada kusursuz ve asil bir geometrik desen görmek istersek sadece bir kar tanesine bakmamız yeterli olacaktır. Kar tanesi şeklindeki mumluklar masanızda oldukça şık duracaktır.

Hangi geometrik parçayı seçerseniz yaşam alanınız ona göre şekillenecektir. Karelerle ciddi, çemberlerle uyumlu ve sıcak, üçgenlerle de hareketli bir ortam oluşturabilirsiniz, tercih sizin. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163