İzmir'de Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan’ın başı yine dertte

Ahmet Birol Aydınhan’ın adı bu sefer  Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan görevi kötüye kullanma iddiasıyla gündeme geldi.

T.C. Sanayi Bakanlığı müfettişlerinin şikâyeti üzerine hâkim karşısında çıkan Aydınhan ve yönetiminin yargılanmasına başlandı.

İzmir Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan’ı ve Yönetim Kurulu hakkında 'Görevi Kötüye Kullanma' ile ilgili müfettişlerce yapılan inceleme sonucu ortaya çıkan iddialar mahkemeye taşındı.

Oda  Başkanı ve yönetimi Mahkeme’de yaptığı savunmalarda suçlamaları kabul etmedi.

Müfettişlerin  raporunda,  kayıt bedeli dışında bağış adı altında tahsil edilen paraların hizmet karşılığı dışında alındığı  iddia edildi

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan;  Savunmasında rızası dışında kimsenin parasını almadıklarını, alınan paraların da üyelerin yararına kullanıldığını ve bu bağışlarla Oda için yeni bina yapıldığını öne sürdü.

Kesinlikle hiçbir üyenin zarara uğratılmadığını da söyleyen Başkan Aydınhan, alınan paraların kamu yararına kullanıldığını dile getirdi.

Kararda imzası bulunan diğer yönetim kurulu üyeleri de benzer şekilde mahkeme de savunmalarını yaptı.

Başkan Birol Aydınhan yaptığı açıklamada '5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Kanunu'nda bağış toplamak oda gelirleri arasında yer almaktadır' dedi.

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Ahmet Birol Aydınhan, gazetemize yaptığı açıklamada " İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine sözlü olarak bağış toplayacağımızı belirttim' dedi

Müfettiş raporunu ve iddiaları kabul etmeyen  Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, toplanan bağışlarla ilgili  genel kurul kararı olmaması ve üst birliğe yazılı bilgi vermemeleri, bağış makbuzuna ne amaçla alındığının yazılmaması konusunda yanlışları olmadığını söyledi.

İkinci duruşma 16 Mart 2022 tarihine ertelendi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163