BAKAN: FEDERASYON BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUNUZ MU?

BAKAN: FEDERASYON BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUNUZ MU?

 

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, dün basına yansıyan Dünya Şampiyonu Sporcu Sadık Pehlivan’ın iddialarını Gençlik ve Spor Bakanı’na sordu. Yazılı bir soru önergesiyle Pehlivan’ın iddialarının aslını soran Bakan, Wushu Kung Fu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz için adli, idari ve cezai bir soruşturma açılıp açılmadığını sordu.

 

CHP’Yİ ELEŞTİREN YAZI 

Soru önergesinde daha önce “Wushu Federasyonu resmi web sayfasında CHP aleyhine yazılar yazan ve AKP’ye oy verme çağrısı yapan Akyüz’e bir soruşturma açılmış mıdır” diye soran Bakan, Pehlivan’ın iddialarını da gündeme getirdi. Bakan, Dünya Şampiyonu bir sporcunun sporu bırakmak üzere olmasının bakanlığı harekete geçirip geçirmediğini de sordu.

 

HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK 

Milletvekili Murat Bakan, Sadık Pehlivan’ın Alevi olduğu ve namaz kılmadığı için milli takıma alınmadığını iddia etmesi üzerine bakanlığa yönettiği soru şu şekilde oldu: Bakanlığınız tarafından Akyüz hakkında “halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş mudur?

  

NE OLDU? 

Cumhuriyet Gazetesi’nin sayfalarına taşıdığı ve diğer gazetelerin internet sitesinde yayınladığı habere göre Kung Fu Dünya Şampiyonu Sadık Pehlivan, federasyon başkanı Abdurrahman Akyüz’ün kendisine Alevi olduğu ve namaz kılmadığı gerekçesiyle “kendin gibi kafirleri buldun” diyerek hakaret ettiğini ve milli takıma Alevi olduğu için alınmadığını iddia etmişti. Akyüz bütün bu iddiaları yalanlamadı.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×