Bu Demirtaş Erdoğan’ı çıldırtacak! Sıra sarayda
Ağrı’daki provokasyonun ardından “Seni başkan yaptırmayacağız” diyen, ardından yaptığı konuşmalarla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sık sık küplere bindiren HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanı’nın lüks makam otosunu elinden aldıklarını belirterek, “Sarayı da geri alacağız inşallah" dedi.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Demirtaş, HDP’nin Kocaeli mitinginde konuştu. İzmit Perşembe Pazarı alanında toplanan kalabalık tarafından coşkulu bir biçimde karşılanan Demirtaş, kalabalığa,"Sizi gülerken görünce içi kan ağlıyor birilerinin. Hep sen mi güleceksin? Biraz da yoksullar, ezilenler gülsün! Hep ülkenin sultanı mı gülecek. Bizim de hep birlikte güleceğimiz günler yakındır. 7 Haziran'da Türkiye tarihinde ilk defa halk kendi iktidarını kuracak" dedi.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

“SARAY KONUSUNDA YALAN SÖYLÜYOR”
Türkiye'de ne fazla vergiyi işçi ve emekçilerin ödediğini, buna karşın bu kesimlere bütçeden ayrılan payın yüzde olduğunu savunan Demirtaş, AKP iktidarına, "Sizler emekçiye bütçe ayırmak yerine kendi kasalarınız doldurdunuz. Saray yaptırmış kendine, '1 milyar Dolara yaptırdım' diyor. Bu konuda da yalan söylüyor. Saray 1 milyar Dolar'ın üzerindedir. Cumhurbaşkanının işi meydanlarda yalan söylemek değil" diye seslendi.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

“DAVUTOĞLU’NU ERDOĞAN’A EZDİRMEYECEĞİZ”
Erdoğan'ın miting meydanlarında AKP'ye oy isteyerek suç işlediğini, konuyla ilgili YSK'ye suç duyurusunda bulunduklarını anımsatan Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti: 
"Halkların parasıyla siyasi partilere miting yapmak suçtur, suç. Hiç bir savcı da çıkıp bunun hesabını soramıyor. Cumhurbaşkanı, AKP'ye oy istemekten vazgeçmiyorsa Başbakana yazıktır. Onun ne işi var meydanlar da o zaman. O zavallının ne suçu var. Cumhurbaşkanı fırsat vermiyor ki Başbakan iki kelime konuşsun. Müsaade et, o da biraz konuşsun! Madem koltuk verdin biraz kendisini iyi hissetsin, başbakan olduğunu hissetsin! Başbakanı korumakta bize düşüyor. Fakat biz başbakanımızı, cumhurbaşkanına ezdirmeyiz. Zavallıya biz sahip çıkacağız ne yapalım."

FENA BİNDİRDİ
AKP’li eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Davutoğlu arasındaki Gülen ziyareti tartışmasına değinen Demirtaş, şöyle konuştu:
"Sayın Davutoğlu, ülkenin Dışişleri Bakanı iken bugün paralel yapı diye suçladıklarıyla gizli görüşme yapmış. Ortaya çıktı. 'Görüşmedim' demişti. Gül çıktı, yalanladı. Paralel örgütle gizli gizli buluşup, ağlaşırken, ortak film, fırıldak yaparken her şey iyiydi de şimdi öküz ölünce mi bizi suçlamaya başladın? HDP ve paralel iş birliği yapıyormuş! Sizden daha büyük paralel iş birlikçisi yoktur. Gülen cemaatini, devlet içinde büyüten, örgütleyen, rant sağlayan sizlersiniz. Bugüne kadar gözlerimizin içine baka baka bunu yaptınız. Şahsen ben utanıyorum onun yalanlarından. Bu yalanları söyleye söyleye meydanları nasıl dolaşıyorsun, hiç mi yüzün kızarmıyor?"

“MERCEDES’İ GERİ ALDIK”
Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in 1 milyon 6 bin liralık lüks makam otosunu tepkiler üzerine iade etmek zorunda kalmasına dikkat çekerek, "Daha iktidara gelmeden Mercedes'i geri aldık değil mi? Bir trilyonluk makam aracını Diyanet'ten geri aldık değil mi? Halkın hakkı o. Sizin hakkınızdır o. Sizin camilerde gönülden verdiğiniz yardımlarla toplanmış parayla, lüks bir trilyonluk Mercedes alınır mı? İade etmen gerekirdi, doğrusu bu. Ama ibreti alem demişsin ya. Kime ibret olacak bu fakir fukaraya mı? Saraydakine ibret olacak saraydakine. Sarayı da geri alacağız inşallah" dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×