CHP'de gözler PM'de
CHP'de gözler PM'de

PM toplantısında tartışmalı ilçelerin adaylarının belirlenmesi konusunda, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun doğrudan aday belirlemek amacıyla yetki alacağı ifade ediliyor.

CHP’de yarın yapılacak kritik Parti Meclisi (PM) toplantısında İstanbul ve İzmir de tartışmalı iki ilçenin yanı sıra bazı kritik ilçe adayları da belirlenecek.

27 Ocak’taki PM toplantısında geri çekilen İstanbul’un Şişli ve Silivri ilçeleri ile İzmir’in Bayraklı ve Buca ilçelerinin adayları yarınki toplantıda belli olacak. Ayrıca İstanbul’un Beyoğlu, Küçükçekmece ve Maltepe adaylarının da kamuoyuna ilan edileceği ifade ediliyor. PM’de son toplantıda düşen Muğla Bodrum adayı da tekrar ele alınacak.

Bu kapsamda yarın yapılacak PM toplantısının aday belirlenmesi amacıyla yapılan son toplantı olacağı belirtiliyor. CHP bugüne kadar yedi farklı toplantıda 17’si büyükşehir, 35’i il belediyesi olmak üzere toplam 842 aday açıkladı.

Geri çekilecekler var
Öte yandan PM toplantısında daha önce açıklanan ancak işbirliği kapsamında İYİ Parti’ye bırakılan bazı ilçe adaylarının geri çekilmesine yönelik de oylama yapılması bekleniyor. Etimesgut için adı Ankara Büyükşehir için konuşulan Cengiz Topel Yıldırım’ın ismi geçerken, partiden ihraç edilen eski milletvekili Aylin Nazlıaka da listede.

Bayraklı ve Buca'da kim aday gösterilecek?
Bayraklı'da Karabağ talebiCHP Genel Merkezi’nin önünde dün İzmir’den gelen bir grup partili son yapılan PM toplantısında İzmir’in Bayraklı ilçesi için Cevat Durak’ın aday gösterilmesine tepki bir gurup tepki gösterdi. İzmir’den gelen grup saatlerce Genel Merkez önünde ıslık ve sloganlarla tepki göstererek, mevcut Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın aday gösterilmesini talep etti. Mevcut Başkan Karabağ Büyükşehir olmazsa Bayraklı da belediye başkanlığı iki dönem yaptığı için istemediği de konuşuluyor. 

Cevat Durak'ın aday gösterilme ihtimali yüksek çünkü Bayraklı, Karşıyaka'ya bağlı olduğu dönemde Cevat Durak Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevinde bulunuyordu. Durak Karşıyaka Belediye Başkanlığı döneminde Bayraklıya ciddi yatırımlar yapmıştı. Durak Bayraklı halkı tarafından sevilen bir Belediye Başkanı olarak biliniyor. 

Buca adayı olarak Aydoğan Hemdemirgil'in ismi PM ye gemiş fakat PM'den çıkamamıştı. Yarın ki PM de oylanması beklenen iki isim öne çıkıyor Ali Hıdır Uludağ ve Suat Nezir. Bu iki isimden birisinin muhtemel buca adayı olarak açıklanması bekleniyor.

 
Anahtar Kelimeler
Chp De GözlerPm De
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163