CHP heyeti, hemen patlama yerine ve hastanelere ulaştı

      Olayı duyar duymaz Bekir Başevirgen ile birlikte hemen maden ocağının bulunduğu bölgeye hareket eden Av. Sevda Erdan Kılıç, maden ocağının olduğu bölgede olayla ilgili bilgiler aldılar. Daha sonra yaralıların sevk edildikleri hastanelere giden CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç ve Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, yaralıları ziyaret ettiler, durumları hakkında bilgiler aldılar, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.


      “Bundan yedi yıl önce Soma’da 301 madencimizi kaybettiğimiz kazanın acısını halen yüreğimizde yaşıyoruz.” diyen CHP’li Av. Sevda Erdan Kılıç, şunları belirtti:

      “Soma’nın komşusu Kınık İlçemizde bulunan maden sahası, geçmişteki kazanın yaşandığı bölgeye çok yakın konumda yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda faaliyete başlayan bu madendeki patlamada yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Tek tesellimiz vefat eden işçimizin olmamasıdır. Grizu patlaması sırasında basınç ve patlamanın şiddeti nedeniyle durumu diğer işçilerimize göre biraz kötü olanlar var. Ambulanslarla hastanelere kaldırılan işçilerimizin ihtiyaçları Kınık-Bergama ve Soma ilçelerinde giderilmektedir. 19 işçi Soma, 18 işçi Kınık, 8 işçimiz Bergama’da hastanelere kaldırılmıştır, tedavileri sonuçlanan işçilerimiz ise taburcu edilmektedir. Biz de süreci yakından takip ediyoruz. Manisa Milletvekilimiz Bekir Başevirgen, Bergama, Dikili, Soma, Kınık ve Kırkağaç ilçe başkanlarımızla birlikte yaralılarımızı gece boyunca hastanelerde ziyaret ettik, işçilerimizin aileleriyle görüştük, yetkililerden bilgiler aldık. Hepimize geçmiş olsun. Umarım bir daha böyle kötü bir gün yaşamayız.”

       TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, patlama sonucu ölen, ağır yaralanan ve göçük altında kalan madenci bulunmadığını da kaydetti. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163