CHP İzmir İl başkanı Deniz Yücel: Uğur Mumcu halkını ve mesleğini satmamıştır

HALKINI VE MESLEĞİNİ SATMAMIŞ BİR GAZETECİ


Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun bir suikast sonrasında aramızdan ayrılışının 26. yıl dönümünde, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel bir anma mesajı yayınladı.

Halkının, haklının, gerçeklerin yanında olması gerekenler, eğer gazetecilik mesleği adı altında saltanattan pay kapma, iktidara yaranma derdine düşmüşlerse  Uğur Mumcu'nun fikirleri, öğretileri ve kitaplarından öğrenecekleri çok şey olduğunu ifade eden Yücel, mesajında şunlar yer verdi.


GERÇEKLERİN KORKUSUZ SAVUNUCUSU

Düşünün ki, terörün en yoğun olduğu, Atatürk ve laiklik düşmanı yobazların gizli güçler tarafından desteklendiği bir ortamda, her gün ölüm tehditleri alan gerçek gazeteci Uğur Mumcu korkmadan, yolundan dönmeden, mesleğinin ilkelerini ve halkını satmadan fikirlerini savunmaya devam etmiştir.

Tüm gericiliklerin, şeriat ve irticai faaliyetlerin felaket ve yokluk getireceğini, kurtuluşun cumhuriyet, Atatürkçülük, bağımsızlık ve laik düzende olduğunu her defasında yineleyen, demokrasi ve insan haklarının korkusuz savunucusu Uğur Mumcu'ya düzenlenen suikastın hedefi sadece kendisi değil, aynı zamanda cumhuriyet ve tam bağımsızlığımızdır.

Uğur Mumcu gerçeklerden, halkından ve bağımsız gazeteciliğinden aldığı güçle kendisini tehdit edenlerin ve kirli işlere bulaşan herkesin, bu kirli pazarlıklarının cumhuriyet ve Atatürk devrimleri için nasıl büyük bir tehdit olduğunu korkusuzca yazmış ve dile getirmişti. Dürüst ve namuslu bir gazetecilik yaptığı için bugün halen ilkeli, gerçek ve korkusuz gazeteci denildiğinde akla gelen birkaç isimden biridir Uğur Mumcu. Mumcu, demokrat kişiliği ve tavrıyla, Atatürk devrimlerine sahip çıkışıyla, mesleğinde yaptığı devrim niteliğindeki çıkışları ve çalışmalarıyla hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Halkının, haklının, gerçeklerin yanında olması gerekenler, eğer gazetecilik mesleği adı altında saltanattan pay kapma, iktidara yaranma derdine düşmüşlerse, Uğur Mumcu'nun fikirleri, öğretileri ve kitaplarından öğrenecekleri çok şey var demektir.

Bugün karşılaştığımız acı gerçekleri, ülkemizin içine düşürüldüğü zor durumları yıllar önce yazdığı kitaplarla anlatan cumhuriyet, özgürlük, demokrasi ve insan hakları savunucusu Gazeteci Uğur Mumcu'yu katledilişinin 26.yıl dönümünde özlemle, minnetle ve rahmetle anıyorum. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163