CHP’den Şentop’a: Meclis çalışanları ve parlamento muhabirleri aşı olacak mı?

Çalışma saatleri ‘normale’ döndü, ziyaretçi yasağı kalktı

CHP’li Bakan, önergede şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde daire başkanıyla, yasama uzmanıyla, milletvekili danışmanıyla, garsonuyla, temizlik çalışanıyla binlerce çalışan bulunmaktadır. Salgında ‘normalleşme’ adımları kapsamında çalışma saatleri eski hale getirilmiş, TBMM’ye ziyaretçi yasağı kaldırılmıştır. Meclis tam kadro tam performans çalışmaktadır. Yaşı gelen personel ve milletvekilleri Covid19 aşısı olmuştur. Eski milletvekilleri de aşı olmuştur. Ancak gerek sahada gerek Meclis’te her zaman yanımızda olan danışmanlarımız, başta temizlik çalışanları, garsonlar olmak üzere hem Meclis’in rutin işlerini hem bizlerin her ricalarını özveriyle ve güleryüzle yapan Meclis’in tüm emekçileri ve Meclis çalışmalarını takip ederek kamuoyuna duyuran basın emekçileri çalışma saatlerinin normale dönmesi ve Meclis’e ziyaretçi yasağının kaldırılması sebebiyle Covid19’a yakalanma tehdidine daha da açık hale gelmiştir.”

Meclis çatısı altındaki herkese aşı

Eşitlik vurgusu yapan CHP’li Bakan, “Milletvekilleri ile birlikte yüksek risk grubunda bulunan Meclis çalışanlarının da parlamento muhabirlerinin de aşılanması gerekiyor. Meclis çatısı altındaki herkes aynı kategoride değerlendirilmeli” dedi.

CHP’li Bakan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a sordu:

“TBMM bünyesinde çalışan tüm personelin ve parlamento muhabirlerinin Covid19 aşısı olması konusunda çalışmanız var mı? Varsa hangi aşamadadır? Yoksa, neden böyle bir çalışmanız yoktur?” 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163