ELDİVEN VE MASKELERİNİZ RANTSEVER İHALE BEZİRGANLIĞINIZI ÖRTEMEZ!

ELDİVEN VE MASKELERİNİZ RANTSEVER İHALE BEZİRGANLIĞINIZI ÖRTEMEZ!

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbulla ilgili ihale yapılmasına tepki gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Sağlık emekçilerimiz koruyucu ekipmanlarını kendi imkanları ile satın almak zorunda bırakılırken, taktığınız maske ve eldivenler; kamu kaynaklarını israf eden rant zihniyetinizi gizleyemez. Bu halk; korona günlerinde ihale! çıkarcılığınızı unutmayacak” dedi.

Kanal İstanbul’un etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin taşınması ve yeniden inşası için yapılan ihaleye ilişkin görüşlerini açıklayan CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca maske ve eldivenli görüntüye, suç gizleme benzetmesinde bulundu.O ELDİVENLER VİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN, SUÇLARINIZI GİZLEMEK İÇİN DEĞİL!

Sağlık emekçilerimizin kendi imkanları ile koruyucu ekipman satın almak zorunda kaldığını, hastanelerde ekipman sıkıntısının, yeterli test sorununun yaşandığını dikkat çeken Biçer Karaca, “ Tüm ülkenin virüsle mücadele ettiği bu günlerde, yüzleri maskeliler İstanbul’u katlediyor.  O maskeler ve eldivenler virüsten korunmak için, sizin suçunuzu gizlemek için değil. Yoksulun, emekçinin, çiftçinin, esnafın, evsizin çare beklediği bir dönemde, kamu bütçesini çarçur edecek, yandaşlara kaynak aktaracak imzalar atılıyor.

HER TÜRLÜ FAALİYET DURDURULUYOR… İHALE ÇANTACILIĞI DIŞINDA!

Koronavirüs salgını ile mücadele önlemlerinin alındığı dönemde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazine arazileriyle ilgili ihaleleri askıya aldığını hatırlatan Biçer Karaca, “Bizler her gece korona salgını konusunda umutla güzel haberler gelir mi diye beklerken, birileri de rant işlerini takip ediyor. Tedbir amaçlı her türlü faaliyet durduruluyor, çantacılık dışında.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın rant ile ilgili söylemlerini şimdi daha iyi anladık.” İhaleye giren firmalara da uyarılarını tekrarlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı "teklif veren firmaların da takibindeyiz. Saray iktidarı ile yakınlığınızı biliyoruz. Uyarılarımızı tekrar ediyoruz"

AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN: TEK KURUŞ VERMEYECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul’la ilgili ihaleye girecek firmalara söylediği sözleri hatırlatan Biçer Karaca “Biz bu süreçteki o eldiven ve maskelerinizi unutmayacağız… Vatandaşlarımız da unutmayacak... Çoğu sağlık personelimizin maske ihtiyacının giderilmediği bu dönemde, maske ve eldivenlerinizle kamu kaynaklarını israf eden halk düşmanı hamlenizi unutmayacağız. Siz de bu sözümüzü unutmayın, ilk seçimde AKP gidecek ve biz geleceğiz. Ne kredilerinizi ne de alacaklarınızı… İhalecilere, rantçılara tek kuruş ödemeyeceğiz.”

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163