banner183

EYY OSMAN ZOLAN!!

“BEKİLLİ MAHALLELERİ SUSUZLUKTAN PERİŞAN… TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ”

Bekilli’nin en derin en güçlü su kaynaklarından olan Karapınar’ın zengin su kaynağı potansiyeline rağmen Bekilli’nin mahalleleri susuzlukla boğuşuyor. Vatandaşın çeşmesinden su akmıyor. “Güçlü su kaynağına rağmen Denizli büyükşehir Belediyesi’ne devrinden sonra DESKİ’nin gerekli yatırımları yapmaması nedeniyle bu su mahallelerle paylaşılamıyor. Bekilli’nin Sırıklı, Gömce, Deşdemir, Kutlubey gibi mahalleleri iki yılı aşkın süredir susuzlukla başbaşa… Büyükşehir Belediyesi DESKİ bu suyu Bekilli’nin mahallelerine aktarmak, yatırım yapmak yerine tankerlerle mahallelerin suyu taşımayla ulaştırmaya çalışıyor.” diyen Gülizar Biçer Karaca Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a çağrıda bulundu.

DESKİ NEDEN YATIRIM YAPMIYOR?

“Ey Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan! Karapınar; DESKİ yatırım yaparsa 3 Bekilli’nin içme ve kullanma suyunu karşılayacak güce sahip bir kaynak. Taşıma suyla değirmen döndürmek yerine, DESKİ’ye borç üstüne borç katlatıp; beceriksiz kadrolarla, liyakatsız kadrolarla yandaşları DESKİ’ye doldurmak yerine bu suyu vatandaşlarımızın mahallelerde kullanabilmesi için kaynak aktarın.”

Tüm Türkiye’deki her kademede liyakatsız beceriksiz yönetiminizi burada da sergiliyorsunuz diyerek susuzluk sorununun çözümünün aciliyetine dikkat çeken Gülizar Biçer Karaca, konunun takipçisi olacağını ifade etti, şu soruları yöneltti:

SU TANKERLERİNE DAİR SORULAR

“Gürül gürül akan su kaynağı olmasına rağmen yatırım yapmıyorsunuz. Hemşehrilerimiz 2 yıldan bu yana susuzlukla başbaşa… O tankerleri kimlerden aldınız? Su tankerlerinin kiralamasını hangi yandaşlardan yaptınız? Tanker masraflarını kim ödüyor? Parası kimlerin cebinden çıkıyor. Sorgulamaya devam edeceğiz.” 
Anahtar Kelimeler
EyyOsman Zolan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163