GÜLİZAR BİÇER KARACA’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ AÇIKLAMASI

GÜLİZAR BİÇER KARACA’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ AÇIKLAMASI

 

 

Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünde Büyük Zaferi ve eşsiz kahramanlarını gururla anıyoruz. Bu zaferin en büyük mimarı, öngörüleri, çok yönlülüğü, kararlılığı ve ideallerine sımsıkı bağlılığı, bir dünya lideri olarak dehasıyla tarihe yön veren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürktür. 

 

Tarihin altın sayfalarında yer alan Çanakkale, dünya tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Çanakkale; tüm dünyaya meydan okumanın ve başarının sembolüdür.

Ulusumuz, Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Çanakkalede dünyanın en güçlü donanmaları ve ordularına karşı eşsiz bir mücadele ortaya koymuştur.

 

On binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu büyük destan, sadece kendi tarihimize değil, dünya tarihine de yön vermiştir.

 

Bağımsızlık aşkıyla, ‘Çanakkale geçilmezdiyerek şanlı bir direnişin sergilendiği Çanakkale Zaferi, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın  da temellerini atmıştır.

 

Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu topraklar, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir.

Cumhuriyetimize aynı ruhla sahip çıkmak hepimizin görevidir. Devraldığımız onurlu miras için bize bu vatanı bağışlayanlara emanetine sahip çıkmaya her daim hazırız, bu toprakların daimi savunucularıyız.

 

Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün 105. yıl dönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163