Gürer: “Atanamayan sağlıkçılar bunalımda”

Gürer: “Acil tıp teknisyenleri atama bekliyor”

Sağlık Bakanlığının yaptığı son atamada sadece 66 acil tıp teknisyenine kadro verildiğini belirten Gürer, acil tıp teknisyenlerinin yüksek puana rağmen atama beklediğini ifade etti.

ATANAMAYAN SAĞLIK BÖLÜMÜ MEZUNLARININ YAŞADIĞI MAĞDURİYET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak, atanamayan sağlık bölümü mezunlarının mağduriyetine dikkat çekti.

AKP, ATANAYANARIN FERYATLARINA KULAK TIKIYOR

Ülkemizde yoksulluğun yaygınlaştığına vurgu yapan Gürer, “Çalışan ücretlilerin gerçek enflasyon karşısında ezilmesine göz yuman ve gerekli düzenlemeyi yapmayan AKP iktidarı işsizler ve atanamayanların feryatlarına da kulak tıkamaktadır” dedi.

SADECE 66 ACİL TIP TEKNİSYENİ KADROSU AÇILDI 

Atanamayan öğretmenler gibi binlerce sağlık mezunun da büyük bunalım içinde olduğunu söyleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,” Acil tıp teknisyenleri, son alımda dahi 66 kadro verilerek görmezden gelinmiştir. Yüksek puana rağmen acil tıp teknisyenleri atama beklemektedir” diye konuştu.

SAĞLIK ORDUSUNUN NEFERLERİ ATAMA BEKLİYOR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuşmasında “Ortopedi, optisyen, ağız ve diş sağlığı, sağlık yöneticisi, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının da hak ettikleri alım rakamları bir an önce açıklanarak alımları sağlanmalı, sağlık ordusuna hizmet vermelerinin yolu açılmalıdır” önerisinde bulundu.

TAŞERON ACİL KADRO VERİLMELİ 

CHP Milletvekili  Ömer Fethi Gürer, ayrıca taşeronda kalan sağlık çalışanlarına da bir an önce kadro hakları verilmesi ve onların da mağduriyeti sona erdirilmesi gerektiğini vurguladı. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163