GÜRER ŞOFÖR ESNAFININ SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI

GÜRER ŞOFÖR ESNAFININ SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM yaptığı konuşmada şoför esnafının sorunlarını gündeme taşıdı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer- “Kamyoncu, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve servis taşımacılığı yapan şoför esnafının sorunları artmaktadır.” dedi.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer şoför esnafının sorunlarını da tek tek sıraladı ve iktidarın çözüm üretmesi gerektiğini söyledi. Gürer- “Akaryakıt, yedek parça, yol geçiş, köprü geçiş, lastik fiyatları, trafik cezalarıyla yaşadıkları sorunlar katlamıştır.” dedi.

VERGİLER ÇOK YÜKSEK

Gürer şoför esnafını doğrudan etkiyen vergileri ve sigortaları da konuşmasında dile getirdi.

Gürer- “Genel olarak ödedikleri gelir vergisi, katma değer vergisi, sigortalar, motorlu taşıtlar vergisi, araç muayene bedelleri, K1, K2, C1, D1, D2 belge ücretleri, komisyon ücretleri, tamir ve bakım masraflarındaki artışlar bellerini bükmektedir; gelirleri daralmakta, giderleri artmaktadır. Elektriğe, gıdaya her gelen zam şoförleri de doğrudan etkilemektedir.” dedi.

İKTİDAR ODALARI DİNLESİN

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM yaptığı konuşmanın sonunda şoförlerin örgütlü olduğu Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu adres gösterip, iktidarın şoför esnafının üyesi olduğu odalarla görüşmesini istedi. Gürer sözlerini şöyle tamamladı.- “Zor koşullarda çalışan şoför esnafının üye olduğu odalarla istişare sağlanarak sorunlarının giderilmesi iktidarın başlıca görevi olmalıdır. Çünkü gittiğimiz her yerde bizlere sorunlarını anlatıyorlar, gerçek anlamda mağduriyet yaşamaktadırlar.” dedi.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×