Gürer: “Zamlar, kira artışını tetikledi”

Gürer: “Yüksek kira artışları 10 milyon insanı olumsuz etkiliyor”

 Kiralarda TÜFE ve ÜFE’ye göre yapılan zamların kiralık evde oturan dar gelirliyi, esnafı, iş insanını ve üreticiyi zora soktuğunu belirterek, bu konuda bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. 

GÜRER, YÜKSEK KİRA ARTIŞLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, konut, dükkan, işyeri ve tarla kiralarındaki artış ve bu nedenle oluşan mağduriyete dikkat çekti. 

ZAMLAR KİRALARA YANSIDI 

Zamların kiralara da yansıdığını söyleyen Gürer, “Esnaf dükkan kirası, çiftçi tarla kirası vatandaş ev kirası ödemekte zorlanıyor” dedi. 

KİRACI OLAN VATANDAŞ, ESNAF, İŞ İNSANI VE ÇİFTÇİ MAĞDUR 

 Akaryakıta, doğal gaza, ulaşıma, gıdaya gelen zamlardan sonra 10 milyon insanı doğrudan ilgilendiren kiralardaki artışların da yaşamı olumsuz etkilediğini anlatan CHP Milletvekili Gürer, “Esnaflar kiralık olarak kullandıkları iş yerlerinde artan kiralardan dolayı iş yerini bırakmak zorunda kalıyorlar. Tarla kiraları çiftçilerin mağduriyetini artırıyor, iş insanları kiralık olarak kullandıkları yerleri terk etmek durumunda kalıyor. Bu nedenle kiralar konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor”  diye konuştu.

TÜFE VE ÜFE ATIŞI  KİRALARI YANSIDI 

CHP Niğde Milletvekili  Ömer Fethi Gürer, ÜFE ve TÜFE'ye göre yapılan zamlardan dolayı kiralarda meydana gelen artışlar nedeniyle çiftçinin, esnafın, vatandaşın, iş insanının ciddi mağduriyet yaşadığına da dikkat çekerek, bu sorunların hafifletici önlemler alınması gerektiğini ifade etti. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163