Karaca; THK Uçakları ve Taşınmazları neden satılıyor?

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÜZAR BİÇER KARACA:

TÜRK HAVA KURUMU UÇAKLARI VE TAŞINMAZLARI NEDEN SATILIYOR?

 

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca 2019 Ekim ayında kayyum atanan Türk Hava Kurumuna ait 11 uçağın ve 10 taşınmazın satışa çıkarılması hakkında bilgi edinme başvurusunda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı, THKnın mallarının satışa çıkarılmasının nedeni nedir?diye sordu.

 

THK, AKP ELİYLE KURULUŞ AMACINDAN UZAKLAŞTIRILDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca THKnın kuruluş amacını hatırlatarak Türk Hava Kurumu Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün direktifleriyle kurulmuş olup, amacı, havacılığı Türk Milletine benimsetmek ve sevdirmek üzere ilmi, teknik, turistik ve sportif alanda faaliyet göstermektir.dedi. Bugün gelinen noktada AKP iktidarının THKyı kuruluş amacından uzaklaştırdığını belirten Gülizar Biçer Karaca THK, kamuoyunda en çok tartışılan kurumlardan biri haline gelmiştir. Özellikle de 2019un yaz aylarında yaşanan orman yangınlarında THKnın yangın söndürme uçaklarını kullanmaması büyük tepkiye yol açtı.dedi

 

UÇAKLARIN İHALESİ 13 NİSAN’DA!

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Türk Hava Kurumuna kayyum atandığını ve satışa çıkarılan uçaklar ve taşınmazlarla birlikte kayyumun THKyı yönetemediğinin göstergesi olduğunu belirtti ve THKya ait 7 taşınmazının satış ihalesi geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlandı. Taşınmazların bedeli ilanlarda belirtilmezken, kurum son bir ay içinde 10 taşınmazını satışa çıkarmıştır. 2 Nisanda ise 11 uçağının satış ihalesi yayımlanmıştır. Uçakların ihalesi 13 Nisan’da, taşınmazların ihalesi ise Mayıs ayında yapılacak. Korona salgını devam ederken THK’nın malları neden satışa çıkarılıyor?’ dedi.

 

THK İLE İLGİLİ HER SÜREÇ ŞEFFAF YÖNETİLMELİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ‘THK’nın mallarının satışa çıkarılmasının nedeninin,  ihale bedellerinin ve elde edilen gelirlerin nereye harcandığının kamuoyuyla paylaşılması gerekmektedir. Cumhuriyetimizin en önemli kurumlarından biri olan THK ile ilgili her sürecin şeffaf yönetilmesi ve kamuoyunun  bilgilendirilmesi şarttır.dedi.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×