KORAY AYDIN'IN DANIŞMANININ İYİ PARTİLİ KADINLARI GENEL MERKEZ'DE DARP ETTİ İDDİASI

İyi Parti’de 2. Olağan Kongresinin ardından sular durulmuyor

Genel Başkanı Kadın olan İyi Parti’de 5 Kurucu Kadın Üye’nin Genel Merkezde Koray Aydın’ın danışmanı Samet Keskin Tarafından darp edildiği İddia edildi.

Türkiye’nin değişik kentlerinden yaklaşık bin İyi Parti Kurucusu bu gün Genel Merkezde bir dizi görüşmeler yapmak için Ankara’ya gitti. Pandemi nedeniyle 200 kişi İyi Parti Genel Merkezin önüne girebildi.

Genel Merkez yetkilileri beş kişinin görüşme yapmak üzere Genel Merkeze girişine izin verdiği gelen haberler arasında yer aldı.

Heyeti temsilen Kurucu İlçe Başkanı Serhat Yıldırım’ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;  Milletvekili Ümit Dikbayır ve Koray Aydın’ın danışmanı ve en yakın adamı Samet Keskin tarafından “Yeter artık çıkın dışarı, defolun bu partiden” denilerek 100 kişilik ekibi ile heyetin üzerine saldırdılar. Ekibin içindeki kurucu merkez ilçe başkanı ve yanındaki kurucu 5 kadına yumruk ve tekmelerle darp edildi.

 

Yapılan Açıklama Şu şekilde;

KAMUOYUNA DUYURULUR;

Türkiye Genelinde İyi Parti Kurucu Üyelerinin teşkilatlardaki yapılan usulsüz atamalar, delege seçimleri, ilçe ve il kongreleri, 2.Olağan Genel Kuruldaki skandallar ve yaşanan olumsuz antidemokratik uygulamalardan dolayı Genel Başkanla görüşmek için Genel Merkezde toplanıldı. Karşılıklı müzakereler sonucu bir heyet ile Genel Başkanla görüşmek için heyet Genel Merkezin içine alındı. Ancak içeri girildiğinde 100’e yakın bekleyen hazırlanmış, örgütlenmiş kişilerle karşılaşıldı. Milletvekili Lütfü Türkkan 5 kişilik heyeti girişte salonda karşıladı. Karşılama sürecinden sonra Genel Başkanımızla görüşmeyi beklerken yaklaşık 30 dakika toplantı yapıldı, fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşme devam ederken Milletvekili Ümit Dikbayır ve Koray Aydın’ın danışmanı ve en yakın adamı Samet Keskin tarafından “Yeter artık çıkın dışarı, defolun bu partiden” denilerek 100 kişilik ekibi ile heyetin üzerine saldırdılar. Ekibin içindeki kurucu merkez ilçe başkanı ve yanındaki kurucu 5 kadına yumruk ve tekmelerle darp edildi. Bunun etkisiyle kadınlarda dahil olmak üzere ağır darbeler aldı. Genel Merkezden çıkarken masalar, sandalyeler, güvenlik bariyerleri ve x-ray cihazları kırıldı. Kaçarak canlarını zor kurtardılar. Genel Merkezin önünde bekleyen Türkiye’nin değişik illerinden gelen partinin kurucu üyeleri olayları protesto ederken, güç kullanılarak dağıtıldı.

    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163