“Mutfakta Ateş Var”

“Şimdinin 10 lirası, bizim için 10 milyar gibi”

Sohbet esnasında milletvekili Arslan’ın, ‘tadilat, tamirat mı yapıyorsun’ sorusuna terzi, ‘sadece tadilat tamirat yapıyorum. Akşama kadar çalışıyoruz, o çalıştığımız paradan da bir şey anlamıyoruz. Hiçbir şey anlamıyoruz. Düşün ki Türk Parası olarak 100 lira paramız vardı cebimizde. Bir daire yapabiliyordum ben, o 100 lirayla. O 100 lira, bugün çarçur oldu, hiçbir şey kalmadı. Şimdinin 10 lirası, 100 lirası, 10 milyar parası değerinde oldu. Öyle, o kadar zarar gördüm.’ Diyerek ekonomik olarak nasıl mağdur olduğunu paylaştı.

“Durum çok zor, çok kötü”

CHP’li Arslan’ın, ‘dükkânın kiramı, kaç kişi çalışıyorsunuz’ sözlerine ise, terzi, ‘dükkanım kira. 450 TL kira parası ödüyorum. Bir kişi, tek çalışıyorum.  Günlük bazen geliyor 90, bazen 100 lira. Bazen hiç gelmiyor. İş olmadığı da oluyor. Allah'tan ki burada kendi evimiz var, kirada oturmuyorum. Kirada olsaydık hiç geçinemezdik. 3 tane çocuğum var. İki tanesi okuyor, bir tanesi de anaokulunda. Durum çok zor, çok kötü.”’diye karşılık verdi.

 

Batman’da ziyaret ettikleri her meslekten esnafın ve kurum kuruluşların yaşanan ekonomik krizi iliklerine kadar yaşadığını gördüklerini vurgulayan CHP’li Arslan, terzi esnafına, ‘umudumuzu yitirmeyeceğiz. CHP olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu, adalet ve eşitlik içinde üreten ve hakça bölüşen bir yönetim anlayışıyla, tüm bu sorunları birlikte çözeceğiz. Biraz daha sabırlı olacağız. Sandık geliyor. Sizin, Batman’ın ve ülkemizin bu kötü gidişine hep birlikte dur diyeceğiz. Mutlu, bereketli bir ülkeyi birlikte tekrar inşa edeceğiz’ sözleri ile esnafa moral vererek vedalaştı.

  
Anahtar Kelimeler
MutfaktaAteş Var
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163