‘NE AHLAKA NE ONURA NE DE CHP KÜLTÜRÜNE YAKIŞMADI’

‘NE AHLAKA NE ONURA NE DE CHP KÜLTÜRÜNE YAKIŞMADI’

 

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erden Kılıç’tan, Buca Belediye Başkan adayı Suat Nezir’in isminin YSK’ne verilmemesini sert bir dille eleştirdi.Sevda Erden Kılıç yaptığı açıklama da şunları söyledi;

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği koltukları; eşe, dosta, arkadaşa, akraba ve hemşeriye makam mevki dağıtma yerleri değildir. 

Ancak emeğiyle, liyakatiyle ve alın teri ile o koltuklarda oturup hakkını verenleri ayrı tutuyorum. 


Yerel seçim sürecinde özellikle büyükşehirlerdeki bazı ilçe Belediye Başkan adayları ve meclis üyeleri listeleri belirlenirken emek, liyakat, kadın ve gençlik temsiliyeti gözetilmemiş, izlenilen yol ve yöntemler de baştan sona büyük yanlışlıklar yapılmıştır. 

Dün İzmir’in Buca ilçesinde yaşananlar ise asırlık çınar olan partimizin savunduğu ilkeler ve demokrasi anlayışıyla hiç bağdaşmamaktadır. 


Daha önce Parti Meclisimiz tarafından onaylanmış, Ankara ve İzmir’de yapılan aday tanıtım toplantılarıyla tanıtımı yapılmış Buca Belediye Başkanı adayı, il başkanlığında listesini almak için beklerken, “Mevcut aday çekildi yalanı” ile Genel Başkan da yanıltılarak, belediye başkan aday adayı dahi olmamış birini seçim kuruluna vermek, ne ahlaka ne onura ne de Cumhuriyet Halk Partisi kültürüne yakışmaz. 

Buca adayına yapılan bu onursuzca hareket hangi ilde hangi ilçede kime yapılırsa yapılsın kabul edilemez. 

İnsanların ve ailelerinin onurlarıyla oynayan ve buna sebep olanların Cumhuriyet Halk Partililiğini sorgulamak gerekir. 

Bizler hayatı umutla örgütlüyoruz. 

Umudu kıran olmamalıyız. 

Herkesi sorumluluğunu yerine getirmeye davet ediyorum.  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163