SALDA GÖLÜ YOK EDİLİYOR!

‘SALDA’DA İNŞAAT, HAFRİYAT, NAKLİYAT!’

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sarayın Millet Bahçesi” emrini yerine getirmek için cinayet işliyor." açıklamasını yaptı.

Çıplak Ayakla Dahi basılmaması gereken Salda'nın beyaz kumlarında hafriyat kamyonlarının ne işi var?!

Salda sürecini en başından beri yakından takip ettiklerini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Doğal Sit alanı statüsü taşıyan alanda, o güzelim beyaz kumlarda inşaat faaliyetinde bulunuluyor. 1. Derece Doğal Sit alanında ne inşaat yapabilirsiniz, ne kum alabilirsiniz, ne de buralara hafriyat boşaltabilirsiniz” uyarısında bulunarak, yaşanan hukuksuzluğun altını çizdi.Bu Bir Cinayettir!!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a " Geçen sene Kesin Korunacak Hassas Alan olarak ilan edeceğinizi söylediğiniz alanda, bugün kamyon ve kepçelerle binlerce canlının yaşam alanına saldırılıyor.  Sayın Bakan ya sizi kandırıyorlar ya da siz bu milleti kandırıyorsunuz. Salda siz inşaat yapasınız diye değil, Korona virüsü tedbirleri gerekçesiyle ziyarete kapatıldı. Virüs sonrasında, yurttaşları bu manzarayla mı karşılamak istiyorsunuz? Çıplak ayakla dahi basılmaması gereken o beyaz kumları, kamyon ve kepçeler kirletiyor, binlerce yılda oluşan doğal ve özel kıyıları geri dönülmez şekilde yok ediyorsunuz" dedi ve Derhal bu rezaleti durdurup, sorumluluklarınızı yerine getirin” çağrısında bulundu. 
Anahtar Kelimeler
Salda GölüYok Ediliyor
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×