Serter’den Kaya’ya çöp cevabı

Serter: “Belediyeciliği sizden öğrenmeyeceğiz”

İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Menderes’te kurulması planlanan çöp atık tesisine tepki gösteren AKP Milletvekili Atilla Kaya’ya cevap verdi. Serter,  “AKP, Menderes’i kaybetmenin acısını unutamamışa benziyor. CHP, İzmir’in bütün 30 ilçesini de aynı standartlarda, insanca yaşanabilir ilçelere dönüştürme noktasında eşit bir yaklaşımla bakar. Uzun yıllar sonra Menderes’i tekrar Cumhuriyet Halk Partimizin kazanmış olmasının acısını halen Adalet ve Kalkınma Partisi atlatmış değildir. Menderes, AKP’nin de düşündüğünden daha kıymetli bir ilçemizdir. Unutulmasın ki, geçen yaz ilçemizde çıkan yangının en kısa sürede söndürülmesi için AKP’li değil CHP’li vekiller sahadaydı. Kimse Menderes’i cezalandırmıyor, İzmir 30 ilçesiyle daha modern, uygar toplumların büyükşehirlerinde uygulanan başarılı belediyecilik örnekleriyle gelecek nesillere hazırlanıyor” dedi.

Kaya’yı “İzmir atık yönetim planını’nı” okumaya davet ediyorum 

İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir Milletvekili Atilla Kaya’yı, Mart 2019’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan “İzmir İli Atık Yönetim Planı”nı okumaya davet ederek “Atilla vekilimi, bu planı okumaya davet ediyorum. Bu planda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katı atık yönetimi çerçevesinde, İzmir’in hangi ilçesinde bu tür tesislere ihtiyaç duyduğu bilgisi verilmiştir. Ayrıca bu plan kapsamında katı atık sorununu çözme noktasında yakın zamanda Harmandalı’nda açılan tesis başta olmak üzere pek çok ilçemizde de bu amaçla kurulacak gereken şartların sağlanıp onayların alınması koşuluyla birçok tesisin hayata geçirileceği bilgisi verilmektedir” diye konuştu.  

Serter: “Menderes’te yapılacak tesisin onayı Orman Genel Müdürlüğü’nden

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Menderes’te kurulması planlanan çöp tesisine ilişkin onay sürecine dair teknik bilgiyi de hatırlatarak “Menderes ilçesi Çakaltepe mahallesinde kurulması planlanan bu tesise ilişkin ön onay, Orman Genel Müdürlüğünce, ‘Entegre Atık Bertaraf tesisi’ kurulması vasfıyla 08.11.2019 tarihinde ve 144 sayılı olur ile verilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi, devletin işleyişine saygı duyduğu, bütün gerekli prosedürleri yerine getirdiği gibi, önce halkın ihtiyaçlarını, sağlığını göz önüne alarak İzmir’in daha yaşanabilir bir şehir olması için çaba sarf etmektedir. İzmir’in Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri, belediye başkanları herkesten daha fazla halkın çıkarını düşünmektedirler” dedi.

Serter: “Halkımız CHP’yi seçiyor ve güveniyor”

İzmir Milletvekili Bedri Serter, açıklamasında “ Her zaman çevre ve doğaya saygıyı ön planda tutan bir anlayış İzmir’i yönetiyor ki halkımız her zaman CHP’mize oylarını vererek seçiyor ve beni siz yöneteceksiniz” diyor. Sayın Kaya, siz önce Kaz Dağları’nı talan eden, ormanlarımızı yok eden, siyanürle altın çıkartan şirketleri dile getirin” dedi.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163