TİP ADAYLARINI TANITTI, İZMİRLİ SALONA SIĞMADIBostanlı Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen Türkiye İşçi Partisi, İzmir milletvekilli adaylarını tanıtım toplantısına İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. İzmirliler, alanı hınca hınç doldururken, salona giremeyen ve
dışarda kalan kalabalık ise sloganlarla destek verdi.  Genel Başkan Erkan Baş ve 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı İrfan Değirmenci olmak üzere adaylara büyük ilgi gösterdiler.


 


Tanıtım toplantısında konuşan, TİP
 Genel Başkanı Erkan Baş, şunları söyledi:

BU DİKTATÖRLÜĞE HEP BİRLİKTE SON VERECEĞİMİZE YÜREKTEN İNANIYORUM

14 Mayıs seçimlerinde tek adam rejimin son bulacağını belirten Baş, sözlerini şöyle sürdürdü;

Türkiye’yi bu karanlıktan kurtaracağız. Artık çok az zaman kaldı. Bugün buraya sizlere, arkadaşlarımızı emanet etmeye geldik. Önümüzdeki 30 günün her saatinde, her dakikasında aklımızdan çıkmamasını istediğim bir şey var. Bu tek adam dönemini bitireceğiz. Ucube rejime son vereceğiz dedik. Önümüzdeki her saniye bunun için kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Herkesin öncelikli görevi tek adam rejimine artık son vermektir. Bu diktatörlüğe hep birlikte son vereceğimize yürekten inanıyorum.

 

MEMLEKETİN KURTARICILARDAN KURTULMASI LAZIM

Bir daha bu karanlığı yaşamamamız lazım. Onun için de kimse kusura bakmasın. Bu memleketin kurtarıcılardan kurtarılması lazım. Bizi bizden başkası kurtaramaz. Bu siyaset anlayışını ortadan kaldıracağız. Emekçilerin sözünün daha güçlü çıktığı, gençlerin kendi kararlarını kendilerinin verdiği; ne kadar yok sayılan yurttaşımız varsa bunların hepsinin siyasette etkili bir güç olması gerektiğini düşünüyoruz.

 TİP, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE İLİŞKİN SORUMLULUĞU İLE KARAR VERİYOR

Türkiye sadece bu ittifaka da sığmaz. Hepinizin güç birliği ile Emek ve Özgürlük İttifakı’nı da bunun için kurduk. İttifakı, Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılını belirleyecek güçlü bir halk ittifakı olarak siyaset sahnesinde rol alması için çaba sarf edeceğiz. Emek Özgürlük İttifakı’nda bir çatlak yaratmaya dair çok çaba harcandı. Burada çeşitli kışkırtıcı girişimlere karşı, büyük bir sorumlulukla; bu süreci en iyi biçimde sonuca ulaştıran tüm yoldaşlarıma, başta HDP olmak üzere tüm ittifak güçlerimize teşekkür ediyorum. Biz sadece TİP olarak değil, bütün Emek ve Özgürlük güçleri, hep beraber; il il, mahalle mahalle çalıştık… Hiç kimse kusura bakmasın TİP, günü birlik siyasal hesaplar ile değil, Türkiye’nin geleceğine ilişkin sorumluluğu ile karar veriyor. O yüzden İzmir’in 1. Bölgesindeki arkadaşlarımız bu sefer kusura bakmasınlar. Tüm dostlarımızın, İzmir’in 1. Bölgesi’nde Yeşil Sol Parti’ye oy vererek, Emek ve Özgürlük İttifakı’nı güçlendirmesi gerekiyor.

 

20 YILLIK KARANLIK DÖNEME SON VERECEĞİZ

Hepinizden, bu bütünlükle, bu sorumlulukla yaklaşan bir tavır bekliyorum. TİP, gerçekten tam zamanında pusulada yerini aldı. Ben 44 yaşındayım 44 yıldır o pusulada çark başak yoktu Türkiye İşçi Partisi yoktu. Bunu yıllar sonra başarmanın mutluluğunu onurunu gururunu hep birlikte başarmış olacağız. Ne diyor TİP? 20 yıllık karanlık döneme son vereceğiz ama bir daha karanlığı yaşamaması için hesap sormamız lazım. Hesaplaşacağım diyen partinin pusulada yer alması lazım. Hiç lamı cimi yok. Bu memlekette gençlerin geleceğini, çocuklarımızı; tarikatlara, cemaatlere, yobazlara terk etmeyeceğiz diyen bir partinin pusulada olması önemlidir.


 


BU HALKTAN ÇALDIKLARI NE VARSA, HEPSİNİN HESABINI MUTLAKA SORACAĞIZ

Bize diyorlar ki, kindar olmayın. Biz kindar değiliz. Türkiye’nin en önemli sorunu adalettir. Adaletin bizim sözlüğümüzdeki karşılığı hesaplaşmadır. Hiç geri basmayacağız. Herkes bilsin, herkes duysun. Ali İsmail’in hesabını soracağız, Berkin’in heasbını soracağız, Abdocan’ın hesabını soracağız, Hasan Ferit Gedik’in hesabını soracağız, sokakta katledilen kadınların hesabını soracağız, maden işçilerinin hesabını soracağız. Bu halktan çaldıkları ne varsa, hepsinin hesabını mutlaka soracağız. Şunu bize kabul ettirmeye çalışıyorlar: Haklısınız, ama güçsüzsünüz. Haklı olanın güçlü olabileceğini göstermek için bu seçimlere giriyoruz.

 

TİP EMANET OY İSTEMİYOR

Çokça tartışılıyor tartışılmaya da devam etsin biz bu tartışmadan mutluyuz. Diyorlar ki TİP kimden oy istiyor. Biz diyoruz ki TİP emeği ile alın teriyle geçinen bu ülkenin bütün onuruyla namuslu insanların oyuna taliptir. Diyorlar ki şu partiden mi bu partiden mi oy alacaksınız. Bizde diyoruz ki geçmişte hangi partiye oy verdi ilgilendirmiyor. Biz bu memleketin ortak bir geleceğinin kurma konusunda sorumluluk üstleniyor mu. Emekçilerin, din, dil, ırk, rek, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin birliğini savunuyor mu. Bu ülkede asgari ücretin açlık sınırının altında kalmasına tahamül edemiyorum diyor mu demiyor mu. Patronların servetine servet katmasına isyan ediyor mu etmiyor mu. Laiklik kırmızı çizgim diyor mu demiyor mu, kadınların mücadelesinin yanında mı karşısında mı? Biz bunlara bakıyoruz ve her yurttaşımızın oyunu istiyoruz. Hepinizden rica ediyorum komşunuza, iş arkadaşınıza söylemenizi istiyorum. TİP kimseden emanet oy istemiyor arkadaşlar. Biz bir şey için oy istiyoruz TİP e gidecek oylar emanet oy değildir. TİP'e verilecek oy hesaplaşma oyudur. Hesaplaşma iradesini ortaya koyun arkadaşlar. TİP'e verilen her oy sokağın sesi olacak susturulmak istenenlerin sesi olacak.


 


Zeybek ekibi bir gösteri sundu. Şarkılar ve sloganlar eşliğinde gerçekleşen tanıtım toplantısında, adaylar tek tek sahneye davet edilirken TİP 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı İrfan Değirmenci, tüm adaylar adına İzmirlileri selamlarken her yüzbin oyda bir arkadaşımız meclise girecek ve sizin sesiniz olacak dedi.

 

TİP 2. BÖLGE ADAYLARI:

1-İRFAN DEĞİRMENCİ

2- MEHMET KANİ

3- ESER ATAK

4- ADALET KUL

5- ÖZLEM AVCI

6- AYDIN TEPE

7- AYKUT YÜKSEL

8- DENİZ KONDİL

9- MEVLUDA SENA YAZIBAĞLI SELANİK

10- ALİ HAYDAR ÖZTÜRK

11- GÜZEL ÖZTÜRK

12- OYA OYBİR MİDİLLİ

13- BEYZA YAMAN

14- MELİS AYDINLI

Haber: Doğan Prepol Poroviç

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163