banner183

TKP'nin Çeşme adayı Serhat Göktoğan oldu
TKP'nin Çeşme adayı Serhat Göktoğan oldu


Mimar Serhat Göktoğan, Türkiye Komünist Partisi Çeşme Belediye Başkan Adayı oldu. 

1962 Kuşadası doğumlu olan ve uzun süredir Çeşme'de mimarlık yapan, bir hazır mutfak şirketinin de ortağı olan Göktoğan, "Söz, yetki, karar Çeşme halkında olacak" diyerek, TKP'den Çeşme Belediye Başkan Adayı oldu.

Seçim bildirgesini açıklayan Serhat Göktoğan, yerel yönetimlerin, yetki sınırları içerisindeki alanda doğa, kültür ve tarihin korunması başta olmak üzere; bölgede doğmuş, sonradan yerleşmiş ya da geçici olarak ikamet edenler arasında fark gözetmeksizin halkın gereksinimlerini karşılaması gerektiğini vurgulayarak, "Yerel yönetimler bu görevi yerine getirirken, halk ile el ele, iç içe olmak zorundadır. Bu zorunluluk tek adam saltanatına son verir" diye belirtti. 

"Mahalle Meclisleri kuracağız"

Seçim bildirgesinde her mahallede, nüfusa dayalı halk meclisleri kurulacağını açıklayan TKP adayı Serhat Göktoğan, "Her mahalle meclisi, bir sözcü seçecek. Her meclis, mahallesindeki ihtiyaçları belirleyecek. Sözcülerden oluşan Mahalle Meclisleri Koordinasyon Kurulu'nu kuracağız. Koordinasyon Kurulu'na gelen her konu, ilgili meslek odaklarının ve uzmanlarının görüş ve önerileri alınarak karara bağlanacak. İsteyen her Belediye Meclis üyesi bu kurula dahil olabilecek. Bu kurul kararlarını belediye meclisinde savunmak ve kararların yerine getirilmesi için çalışmak, benim ve tüm Türkiye Komünist Partisi belediye meclis üyelerinin görevi olacaktır" diye ifade etti. 

"Makam aracı olmayacak"

"Ben yaptım değil, biz yaptık" anlayışında olacaklarını belirten Göktoğan, "Yapılan tüm çalışmaların hesabını verebilecek şeffaflıkta olacağız. Belediyede makam aracı olmayacak, olanlar derhal satılacak. Hizmet araçları kullanılacak. Halkın karar alma sürecine katılması, denetleme sürecine de katılması anlamına gelecektir. Böylece yapılan çalışmalar korunacak, geliştirilecektir" diye kaydetti. 

"Çevre sorunları ile mücadelenin öncüsü olacağız"  

Çeşme'nin çevre sorunları için de mücadele edeceklerini belirten Serhat Göktoğan, "Doğasını ve doğal yaşamını tehdit eden rüzgar enerji santrallerinin yaşam alanlarımızdan sökülmesi, hava ve yaşam kalitesini düşüren ve tarımı olumsuz etkileyen taş ocaklarının kapatılması, denizi kirleten balık çiftliklerinin neredeyse kıyıya kadar gelen kafeslerinin sökülmesi, trol ve gırgır teknelerinin yasalarla belirlenen alanlar dışında avlanmasının önlenmesi, turizm alanlarında imar avantajlarından yararlanarak rezidans adıyla yapılan apartmanlar ile Çeşme'nin betonlaşmasının önlenmesi, arkeolojik ve doğal sit alanlarının gelecekte şirketlere peşkeş çekilmesinin önlenmesi, bölgemizin termal su kaynaklarının kamu yararına kullanılması mücadelelerinin öncüsü olacağız" diye ifade etti. 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163