Yine Tuncay Özkan yine tuhaf atama!
Yine Tuncay Özkan yine tuhaf atama! 

Bakın o meclis üyesi adayı kim çıktı?

Ege’nin Sesi'nden Ulaş Üstündağ'ın Özel Haberine göre, Buca’da YSK’ya verilen meclis üyeliği listeleri üzerine çıkan tartışmalardan sonra Suat Nezir’in adaylığı geri çekilmişti. YSK’ya verilen son listede CHP Buca’da Başkan Adayı olarak Erhan Kılıç atandı. CHP Buca Belediyesi Meclis Üyeliği adaylığı listesinde ise dikkat çeken bir isim yer aldı. Aynı zamanda Bakırköy Belediyesi Meclis Üyesi olan Taner Kazanoğlu kontenjanın 1. sırasından Buca’da Belediye Meclis Üyesi adayı olarak yer aldı. Öte yandan Bakırköy'den Buca'ya gelen meclis üyesi adayı Taner Kazanoğlu'nun Genel Başkan Yardımcıları olan Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba ile olan yakın ilişkileri çekilen fotoğraflara da yansıdı.


TUNCAY ÖZKAN, VELİ AĞBABA, KASIM AKDAĞ VE DENİZ YÜCEL EŞ-DOST LİSTESİ HAZIRLADI
Buca adaylığı geri çekilen Belediye Başkan Adayı Suat Nezir ise meclis üyeliği listesi üzerine çıkan tartışmasının perde arkasını anlattığı olayda Buca’nın demografik yapısıyla alakası olmayan bir meclis üyesi listesinin kendisine dayatıldığını ifade ederek:” Adaylık kararımın alındığı gece bir otel odasında, benimle birlikte 5 kişinin şahit olduğu bir gözdağı verme operasyonu nedeniyle adaylığıma maalesef istediğim gibi sevinemedim. 18 Şubat akşamı, Ankara’da bulunan Kasım Akdağ tarafından bana üzerinde mutabık kaldığımız listeyle hiçbir alakası olmayan yeni bir liste gönderildi. Bana “Gelmene gerek yok” diyen İl Başkanı Deniz Yücel, İlçe Başkanı Kasım Akdağ’ı da yanına alarak, Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba ile bir araya gelerek, Ankara’da arkadaş, ahbap çavuş ilişkisine dayalı bir meclis tablosu oluşturdu ve bana dayatmaya çalıştı” dedi.


BUCA İLE ALAKASI OLMAYAN MECLİS ÜYESİ
CHP’de adaylığı geri çekilen Suat Nezir’in yaşanan olayların perde arkasını anlatmak için yaptığı basın açıklamasında da Buca ile alakası olmayan bir meclis üyesinin listeye yazıldığını ifade ederek: “Benim Başkan Adaylığımın hukuksuz bir biçimde geri çektirilmesi, daha önce aday adayı bile olmayan bir ismin Buca halkına dayatılması bir yana; Başkan kontenjanından listenin ilk sıralarına Buca ile alakası olmayan Bakırköy Belediyesi Meclis Üyesine yer verilmesi gibi listedeki bazı isimler de tepkiyi iyice artırdı” dedi.


 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163